Férfi kosár NB I: megint legyőzték a bajnokot

2014.02.21. 20:06
Körtélyesi Gergely (4) tíz ponttal zárt az Atomerőműben (Fotó: Korponai Tamás)
A Kecskemét hazai pályán 68–58-ra legyőzte a címvédő Alba Fehérvár legénységét, míg az éllovas Atomerőmű idegenben leiskolázta a Sopront (76–59) a férfi kosárlabda NB I 21. fordulójának pénteki játéknapján.

A Kecskemét jól kezdett az Alba ellen, Marko Djeraszimovics duplája után 20–12-re vezetett, de a fehérváriak fokozatosan felzárkóztak: a második félidő elején Somogyi Gergely 2+1-ével utol is érték riválisukat (33–33). Ekkor azonban – Wittmann Krisztián egy, Nikola Jovanovics két triplájára alapozva – 14–2-es rohamot vágott ki a KTE, és tetemes fórjával jól gazdálkodva ugyanúgy legyőzte ellenfelét, mint a Magyar Kupa két héttel ezelőtti negyeddöntőjében is.

A másik pénteki mérkőzésnek is volt kupavonatkozása: az Atomerőmű előtt lehetőség nyílt visszavágni a Sopronnak a Magyar Kupa elődöntőjében elszenvedett vereségért. A paksiak nagyon komolyan vették a meccset, négy hárompontosra építve a 6. percben már 20–5-re vezettek, és mivel a tempón nem csökkentettek jelentősen, magabiztosan nyertek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

KTE-DUNA ASZFALT–ALBA FEHÉRVÁR 68–58 (15–10, 18–20, 20–13, 15–15)
Kecskemét, 1200
néző. V: Vígh, Kapitány, Gorka
KECSKEMÉT: WITTMANN 11/9, Mészáros M. 2, Djeraszimovics 12/3, JOVANOVICS 18/12, KARAHODZSICS 14. Csere: Bencze, PONGÓ MARTIN 11, Hegedűs G., Pongó Máté, Stefanovics. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
FEHÉRVÁR: TÓTH P. 13, Supola 5/3, Moore 6/3, Tóth N. 8, Somogyi 5. Csere: Hobbs 5/3, BARONE 12, Olah, Szanati 2, Blaskovits, Juhos 2. Edző: Carlos Frade
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 7. p.: 12–8. 13. p.: 20–14. 17. p.: 26–21. 23. p.: 39–33. 25. p.: 47–35. 33. p.: 59–45. 37. p.: 59–49
Sztojan Ivkovics:
– Carlos Frade új színt hozott a magyar kosárlabdába, ezért szeretek az Alba ellen játszani. Nagy taktikai csaták zajlanak mindig a pályán. Ma nemcsak nálunk volt a hatalmas szív, hanem a szurkolóinknál is. Először éreztem igazán, hogy jó Kecskeméten edzőnek lenni.
Carlos Frade: – Mentálisan nem voltunk topon. Az idősebb és a fiatalabb játékosok is rengeteg buta hibát követtek el. Ha a legjobbak szeretnénk lenni, sokkal jobban kell koncentrálnunk.

SOPRON KC–ATOMERŐMŰ SE 59–76 (10–26, 14–22, 15–14, 20–14)
Sopron, 1600
néző. V: Győrffy, Farkas G., Török R.
SOPRON: Thomas 10/3, Thomson 6/3, Dénes 4, Tóth G. 7, Barovics 8. Csere: Ruják 8/6, Takács N. 13/9, Molnár A., Trepák, Rátvay 3/3, Török B. Edző: Sabáli Balázs
ATOMERŐMŰ: Vaughn 7/3, McGRUDER 23/12, KÖRTÉLYESI 10/6, Szabó Zs. 5/3, JONES 11. Csere: Baki, KOVÁCS Á. 13, Markovics 4, Tóth Á. 2, Kerpel-Fronius 1. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 7. p.: 5–20. 9. p.: 8–24. 13. p.: 14–28. 15. p.: 18–38. 17. p.: 20–45. 23. p.: 24–55. 25. p.: 28–58. 28. p.: 32–62. 33. p.: 44–66. 38. p.: 54–74
Sabáli Balázs:
– Elnézést kérek szurkolóinktól a teljesítményünkért. Dekoncentráltan, rosszul játszottunk az első félidőben, s nagy előnyt adtunk a Paksnak. Pozitívum, hogy a végére húsz alá szorítottuk a különbséget, és két fiatal játékosunk is bemutatkozhatott az élvonalban.
Dzunics Braniszlav: – Első félidei játékunknak köszönhetjük győzelmünket. Védekezésünk mindig jó volt, és ezúttal jó dobószázalékkal párosult. Visszavágtunk a kupabeli vereségért, de minden eredményt reálisan kell kezelnünk, mert nincs nagy különbség a csapatok között.