Férfi kosár NB I: a Szolnok otthon, a Kecskemét és a DEAC idegenben nyert

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2021.01.19. 20:12
31 pontos különbséggel nyert a Szolnok (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)
A Szolnok hazai pályán 31 ponttal verte meg a Körmendet, a Kecskemét 11 ponttal győzött Zalaegerszegen, míg a DEAC alaposan kiütötte a Jászberényt a férfi kosárlabda NB I keddi játéknapján.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ZALAKERÁMIA ZTE KK–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 83–94 (22–25, 25–25, 16–20, 20–24)

Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. V: Praksch, Goda, Kovács N.
ZTE: Duren 14, Bonifert 2, Delas, VUKO 16, Glenn 14
Csere: Szabó Zs. 2, DONALDSON 28/21, Plézer 5/3, Völgyi, Simon K. 2. Edző: Luca Bechi
KECSKEMÉT: WITTMANN 26/15, Thomas 13, Djeraszimovics 8, Kucsera 9, KARAHODZSICS 13
Csere: Horti, DRAMICSANIN 19/12, Lukács D., Jaramaz 6/3. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–15. 7. p.: 15–21. 13. p.: 29–30. 18. p.: 41–40. 24. p.: 47–58. 27. p.: 53–64. 33. p.: 67–79. 37. p.: 77–90
Kipontozódott: Szabó Zs. (35. p.)
Luca Bechi:
– Kemény mérkőzést játszottunk. A Kecskemét jó csapat, az elején nagyon nehezen tudtuk megállítani, rendkívül magabiztos volt. Három nap múlva újabb mérkőzést játszunk vele, új szemlélettel kell pályára lépnünk.
Váradi Kornél: – Elismerésem a csapatomnak, újabb idegenbeli győzelmet könyvelhetünk el. A ZTE-n látszik, hogy alakulófélben van. A második játékrészben a labdaszerzéseink után gyors kosarakat szereztünk, ezzel ezt a sikert elkönyveltük, most már arra kell koncentrálnunk, hogy a hét végén a hazai találkozón is jól szerepeljünk.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–EGIS KÖRMEND 94–63 (24–14, 17–19, 24–17, 29–13)
Szolnok, zárt kapuk mögött. V:
Kapitány, Papp P., Minár
SZOLNOK: WARNER 17/3, Kovács P., Rudner 3/3, SZUBOTCS 16/6, CAKARUN 23
Csere: Juhos 5/3, PONGÓ MÁTÉ 11/9, BADZIM 16/6, Zsíros 3/3, Taiwo, Gilszki. Edző: Gasper Potocnik
KÖRMEND: Thames 9/3, Takács K. 2, Mócsán 10/3, Durázi 5, TAYLOR 15
Csere: Ferencz 3/3, Tóth N. 2, Mosley 2, Ireland 6, Németh Á. 6, Oroszi, Balogh M. 3. Edző: Ziga Mravljak
Gasper Potocnik:
– Örülök a győzelemnek, minden elismerésem a csapatnak. Ezúttal tökéletesen játszottunk, amivel szemben a jó játékerőt képviselő Körmendnek nem volt ellenszere.
Ziga Mravljak: – Végig nagyon keményen védekezett a szolnoki csapat, jól váltogatta a zónát és az emberfogást, mi pedig csak nagyon nehezen tudtuk feltörni a védekezését. Ráadásul összességében tizenhárom büntetőt is elhibáztunk. Az Olajbányász ezen a meccsen bebizonyította, hogy a liga egyik legjobb csapata.

JÁSZBERÉNYI KSE–DEAC 67–107 (12–27, 19–19, 19–30, 17–31)
Jászberény, zárt kapuk mögött. V:
Ádám, Török R., Oláh
JÁSZBERÉNY: FÜZI 20/3, Primorac 7/3, Brbaklics 10/6, Filipovics 7/3, X. WILLIAMS 16/6
Csere: Czirbus 4, Kovács II Á. 3/3, Kovács V., Rékasi. Edző: Patai Benjamin
DEBRECEN: MOODY 12/6, Somogyi 11/3, GUYTON 17/9, HINES 18/6, Molnár M. 10
Csere: Tóth Á. 15, R. Moore 5/3, Polyák 9/3, Drenovac 4, Molnár D., Neuwirth 3/3, Asszú 3/3. Edző: Kovács Adrián
Patai Benjamin
: – Ezen a találkozón az volt a legfontosabb, hogy milyen a játékosaim hozzáállása, akarata és küzdeni tudása. Ebben többségében nem volt hiba, de a huszonegy eladott labda akkor is sok, ha ilyen agresszív védekezéssel korábban még nem találkoztunk. Tanulnunk kell ebből a mérkőzésből is, és remélem, hogy hiányzóinkkal kiegészülve ennél sokkal jobb teljesítményre is képesek leszünk.
Kovács Adrián: – Amit elterveztünk, azt végre is tudtuk hajtani. Mindenkinek lehetőséget adtam, és örülök, hogy játékosaim valamennyien éltek is ezzel. A jászberényieknek azt kívánom, hogy mielőbb lábaljanak ki ebből a nehéz helyzetből.