Férfi kosár Euroliga: kikaptak, ötödik meccs vár Hangáékra

K. Zs.K. Zs.
2021.04.30. 21:02
Hanga Ádám akcióban a pénteki mérkőzésen (Fotó: AFP)
Hanga Ádám csapata, a Barcelona 74–61-re kikapott a Zenit Szentpétervár vendégeként péntek este a férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében, ezzel 2–2-re alakult a párharc összesített állása. A korán eldőlő meccsen a magyar játékos bő kilenc percet töltött a pályán. A négyes döntőbe jutásról az ötödik meccs dönt május negyedikén a katalán fővárosban.

Az első öt pontot a Zenit szerezte, és nem is csökkentette a tempót: jól szervezett zónázással összezavarta vendégét, s már az első negyedben is kialakult 14 pontos különbség (23–9) a két csapat között.

A folytatásban már csak egyszer, a második negyed derekán sikerült tíz ponton belülre kapaszkodna a vendégcsapatnak (32–24), de aztán megint viharos sebességgel nyílt az olló – a harmadik játékrész vége felé 22 pont volt a két csapat között (58–36).

Az utolsó negyedben a Barcelona faragott a hátrányból, de akkor a két csapat játékosainak gondolatai alighanem már a jövő keddi ötödik meccsen jártak (74–61 a vége).

A két nappal ezelőtti győzelem, a pályaelőny visszaszerzése után a barcelonai szakmai stáb a jelek szerint korán „elengedte” ezt a meccset, például a szerdán 22 percet játszó Hanga Ádám ezúttal csak 9:16 percet töltött a parketten, két pont, egy-egy lepattanó és assziszt került a neve mellé. Társai közül Nick Calathes 19 ponttal, Cory Higgins 13-mal zárt.

A végig vezető hazai csapatban négyen is elérték a tízpontos határt (Kevin Pangos 22, Alex Poythress 12, Austin Hollins 11, Tarik Black 11).

Folytatás és egyben befejezés tehát a jövő kedden Barcelonában.

Real Madrid (spanyol)–Anadolu Efes (török) 82–76

A még nyílt csaták ötödik mérkőzését május 4-én rendezik meg.

A negyeddöntő negyedik párharcát a CSZKA Moszkva 3–0-s összesítéssel megnyerte a török Fenerbahce ellen, és bejutott a négyes döntőbe, amelyet május 28–30-án rendeznek meg a németországi Kölnben.