Férfi kosár Euroliga: drámai barcelonai finisben bukott el az utolsó veretlen csapat – videók

K. Zs.K. Zs.
2022.11.04. 23:58
Hanga Ádám kosárra dob a csütörtöki milánói mérkőzésen (Fotó: Getty Images)
Nincs már veretlen csapat a férfi kosárlabda Euroliga mezőnyében: az utolsó hibátlan, a Fenerbahce egy ponttal, 81–80-ra kikapott a Barcelona vendégeként péntek este. A Valencia ugyancsak drámai végjátékban, egypontos különbséggel gyűrte le az Olympiakoszt, győzelemnek örülhetett két francia csapat (Monaco, Villeurbanne), valamint a mínusz húsz pontról visszakapaszkodó Zalgiris Vilnius.

BARCELONA–FENERBAHCE 81–80

A Fenerbahce a hibátlan mérlege megóvásának szándékával érkezett Barcelonába, és mindent meg is tett, hogy sikerrel járjon. Noha a második félidőben a Barca kezdett elhúzni – Nicolás Laprovíttola 26 pontot szórt –, az isztambuliak a hajrára visszakapaszkodtak, és a végén az egyenlítésért támadhattak. Három pont volt a hátrány, és Johnathan Motley még a csapattársait is meglepte azzal, hogy tíz másodperccel a vége előtt nem triplára ment, beérte egy betörésből bedobott duplával – így aztán, ha minimális különbséggel is, csapata elszenvedte első vereségét.

OLYMPIAKOSZ–VALENCIA 82–83

Az első hét percben öt triplát hintett a Valencia, de ez nem hozta zavarba a hazaiakat, végig ők vezettek. De nem elég nagy különbséggel: 3.9 másodperccel a záró dudaszó előtt Chris Jones hidegvérrel értékesített három büntetőt – először az este folyamán fordult az állás! Az Olympiakosznak még maradt egy kis esélye a győzelemre, de Kosztasz Szlukasz duplája rövid lett, a helyzetet menteni próbáló Alec Peterst pedig blokkolta James Webb…

ZALGIRIS KAUNAS–ALBA BERLIN 88–81

Két vereség után az Alba győzelemben reménykedett, és amikor húsz ponttal vezetett az első félidőben, minden azt ígérte, hogy sikeres is lesz a litvániai portya. A Zalgiris azonban nem hagyta cserben fantasztikus táborát, 9–1-gyel zárta az első félidőt, majd a 21 pontos Edgaras Ulanovas, valamint a nagyszünet után öt triplát elsüllyesztő Keenan Evans (15) vezérletével fordított, azaz megőrizte hibátlan hazai mérlegét (3–0).

VIRTUS BOLOGNA–ASVEL VILLEURBANNE 79–84

A múlt héten értékes győzelmet arató két klub meccsén a Virtus jó első félidőt produkált, ellépett 19 ponttal is, csakhogy az ASVEL nem törődött bele a neki szánt sorsba: 74–73-as hazai vezetésnél zsinórban nyolc francia pont következett – és megszületett a meglepetés. A hajrában kulcsfontosságú triplákat dobó Jonah Mathews és David Lighty egyaránt 16 ponttal zárt a vendégcsapatban.

MONACO–CRVENA ZVEZDA 85–77

Szoros első félidőt követően állandósult a Monaco vezetése, de a különbség nem nőtt ledolgozhatatlanná. Csak akkor, amikor az utolsó két percre fordulva Mike James egymás után két triplát is bevágott – az amerikai légiós 21 ponttal lett a monacóiak legjobb dobója.

CSÜTÖRTÖKÖN TÖRTÉNT

Hanga Ádám csapata, a Real Madrid 83–77-re győzött a Milan ellen a férfi kosárlabda Euroliga 6. fordulójának csütörtöki játéknapján. Az eddig nyeretlen Bayern München legyőzte a címvédő Anadolu Efest, a Baskonia pontrekorddal ütötte ki a Maccabi Tel-Avivot, míg a Partizan Beograd a Panathinaikosz vendégeként is folytatta győzelmi sorozatát.

MILAN–REAL MADRID 77–83

A Milan súlyos barcelonai vereséggel, a Real a Bolognától otthon kapott leckével „melegített” az újabb olasz–spanyol csúcstalálkozóra. Jobban kezdett a hazai csapat, az első félidőben 50 pontot termelt, azonban a nagyszünet után a Real szorított a védőjátékán – és már csak 27-et engedélyezett… A 25 pontos Dzanan Musa húzta vendégek harmadik negyed elejétől vezettek, és értékes győzelemmel indulhattak haza.

A sérüléséből nemrég felépülő Hanga Ádám 12:17 percet játszott, 3 pontot szerzett (1/2 dupla, 0/2 tripla, 1/2 büntető), 2 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaeladás és 2 személyi hiba lerült a neve mellé.

PANATHINAIKOSZ–PARTIZAN 89–91

A Partizan ezt megelőzően legutóbb 2010-ben vendégeskedett a Panathinaikosznál, amikor még Zseljko Obradovics volt az athéniak vezetőedzője – nos, a zöldekkel sikert sikerre halmozó legenda most az ellenfél stratégájaként tért vissza. Nem is akárhogyan! A belgrádiak végig vezettek, az első félidőben 15 ponttal is, és ha a nagyszünet után vissza is estek, kétpontnyit megőriztek a fórból – sorozatban harmadszor is nyertek! A zsinórban negyedszer bukó Panathinaikosz visszacsúszott az utolsó előtti helyre.

BASKONIA–MACCABI 116–87

Otthon eddig remekel a Maccabi, de most utazni kényszerült, méghozzá a mezőny egyik legponterősebb csapatához. Amely méltó volt híréhez: a baszkok 116 pontig jutottak a védekezésben eddig feszes izraeli csapat ellen, vagyis Euroliga-klubrekorddal feledtették legutóbbi két (vesztes) mérkőzésüket (az eddigi csúcsuk, a 114 pont, 2002-ben született). A Baskoniában öt játékos is elérte a tízpontos határt, Markus Howard 23-mal volt a legeredményesebb.

BAYERN MÜNCHEN–ANADOLU EFES 81–78

Az Efes továbbra is árnyéka tavaszi önmagának, ami éppen kapóra jött az első sikerükre hajtó bajoroknak, akik a harmadik negyed derekán átvették a vezetést, és meglepetésre legyőzték a címvédőt. Cassius Winston 16 pontot, négy lepattanót és hét asszisztot jegyzett a hazai csapatban, és az övé volt az a sikeres büntető 25 másodperccel a vége előtt, amely kézzelfogható közelségbe hozta a győzelmet. Nincs már nyeretlen csapat a mezőnyben.

420–4700.167

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2022. október 6.–2023. április 14.) után az első nyolc helyezett bejut a playoffba, ahol négy páros mérkőzést rendeznek – azok győztesei játszanak majd a final fourban.