Férfi kosár Eb: a bosnyákok legyőzték a címvédő Szlovéniát

R. P.R. P.
2022.09.04. 20:00
Eddig hibátlan a német csapat (Fotó: AFP)
A férfi kosárlabda Európa-bajnokság kölni csoportjának harmadik fordulójában a németek kétszeri hosszabbítás után 109–107-re legyőzték Litvániát.

A vendégeknél Jonas Valanciunas (New Orleans Pelicans) 34 ponttal és 14 lepattanóval remekelt, míg a német válogatott legjobbja a Los Angeles Lakershez tartó Dennis Schröder lett 25 ponttal. A németek háromból három meccset nyertek meg, míg a litvánok három vereségnél járnak. Igaz, utóbbi a címvédő szlovénokkal, valamint a franciákkal játszott még.

Este a címvédő szlovén válogatott nagy csatában négy ponttal meglepetésre kikapott Bosznia-Hercegovinától. Dzanan Musa, aki a nyáron Hanga Ádám klubtársa lett a Real Madridnál, szórta a duplákat és triplákat, így az utolsó perc 91–89-es bosnyák vezetéssel indult. Edin Atic négy pontjára az előző Eb legjobbjává választott szlovén Goran Dragic (Chicago Bulls) és Luka Doncic válaszolt, aztán a bosnyákok honosított játékosa, a meccs hősévé előlépő John Roberson 23. pontjával eldöntötte a találkozót. A Dallas Maverickset erősítő Doncic 16 ponttal zárt úgy, hogy nyolc triplakísérletéből egy sem volt sikeres.

KOSÁRLABDA, FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG
3. FORDULÓ
A-CSOPORT (Tbiliszi)

Bulgária–Montenegró 81–91 (21–21, 25–24, 12–22, 23–24)
Spanyolország–Belgium 73–83 (11–15, 22–17, 21–25, 19–26)
Törökország–Grúzia 83–88 (25–19, 8–17, 16–17, 19–15, 7–7, 8–13) – kétszeri hosszabbítás után

B-CSOPORT (Köln)
Litvánia–Németország 107–109 (19–19, 22–27, 24–20, 24–23, 7–7, 11–13) – kétszeri hosszabbítás után
Szlovénia–Bosznia-Hercegovina 93–97 (32–26, 20–23, 21–23, 20–25)
Franciaország–MAGYARORSZÁG 78–74 (21–17, 21–22, 25–14, 11–21)