Férfi kosár BL: Falco-bravúr, győzelem az AEK Athén ellen

R. P.R. P.
2021.10.06. 19:53
A Falco fantasztikusan játszott (Fotó: Ungár Tamás/Vas Népe)
A férfi kosárlabda Bajnokok Ligája D-csoportjának 1. fordulójában a Falco KC Szombathely hazai pályán parádés játékkal 83–78-ra legyőzte az AEK Athént.

„Sokat videóztunk róluk, most is minimum a legjobb nyolcba, de lehet, hogy a legjobb négybe is bejuthatnak a Bajnokok Ligájában – mondta el véleményét lapunknak Perl Zoltán, a Falco hátvédje az AEK Athénról a mérkőzés előtt. – Erős a keretük, irányítóposzton a spanyol világbajnok Quino Colom játszik, de ott van a Panathinaikosszal rengeteg Euroliga-tapasztalatot gyűjtő hátvéd, Nikosz Papasz, és a magas posztokon is jók. A hazai pályán túl az szólhat mellettünk, hogy ők később kezdték a felkészülést, kevesebb meccs van a lábukban.”

Nos, Milos Konakov együttese felnőtt a feladathoz. Az első negyedet két ponttal még elveszítették Perl Zoltánék, de utána a Falco kézben tartotta a mérkőzést. A csata szinte végig nagyon szoros volt, de az utolsó negyedben a szombathelyiek tíz ponttal is elléptek. A vége ismét elég szoros lett, de a magyar együttes egy pillanatra sem adta ki a kezéből a vezetést, és végül megérdemelt győzelmet aratott 83–78-ra.

A Falco sikerének egyik megalapozója Perl Zoltán volt, aki 21 pontja mellett öt lepattanót szerzett és hat gólpasszt osztott ki. Benke Szilárd 16 pontot ért el hat lepattanó és négy assziszt mellett.

A második fordulóban a Falco október 20-án a Rigához látogat.

BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFIAK
D-CSOPORT, 1. FORDULÓ
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–AEK Athén (görög) 83–78
(19–21, 19–14, 19–19, 26–24)
Szombathely, 2500 néző. Vezette: Ciulin (román), Gurion (izraeli), Manniste (észt).
FALCO: Váradi 8, BENKE 16/12, Clark 3/3, GOLOMÁN 9/3, Keller Á. 8/3. Csere: PERL 21, BARAC 15, Somogyi 3. Edző: Milos Konakov
ATHÉN: Flionisz, ANGOLA 17/3, Vaulet 4, GRIFFIN 16/6, Jelovac 14/6. Csere: Colom 5/3, PAPASZ 20/3, Borgisz 2, Petropulosz. Edző: Sztefanosz Dedasz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 6. p.: 13–11. 12. p.: 25–21. 16. p.: 30–29. 20. p.: 38–35. 24. p.: 49–40. 28. p.: 50–48. 30. p.: 57–54. 32. p.: 65–54. 36. p.: 68–63. 38. p.: 76–68
Kipontozódott: Keller (40. p.)
Milos Konakov: – Úgy harmincöt-harminchat percig vezettünk, ez alapján megérdemelten nyertünk. Elismerésem a fiúknak, hatalmasat küzdöttek, nagy győzelmet arattak, a pálya mindkét oldalán jól teljesítettek. Harcos meccset vívtunk, de a srácok szeme előtt csak egy cél, a győzelem lebegett – ettől nem tudta őket eltántorítani senki és semmi!
Sztefanosz Dedasz: – Megérdemelten nyert a Falco. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, hiszen Szombathelyen már sok nagy csapat elvérzett az előző BL-idények során. Nem voltam elégedett a játékosaimmal, akadt, aki taktikailag nyújtott keveset, mástól a küzdést hiányoltam. Ha szükséges, meg fogjuk erősíteni a keretet – mert az AEK Athénnak el kell jutnia oda, ahová tartozik.