Férfi kosár BL: a Falco legyőzte a Murciát Szombathelyen

2022.10.12. 20:19
Megvan a Falco első győzelme a BL csoportkörében (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
Veresége után javított a Falco, hiszen 104–94-re legyőzte a spanyol Murciát Szombathelyen a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája 2. fordulójának szerdai játéknapján az A-csoportban.

A mérkőzés rangjához méltó lendülettel kezdte a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely az UCAM Murcia elleni Bajnokok Ligája-találkozót. A magyar NB I címvédője strasbourgi veresége után biztos lehetett benne, ha idén is szeretne továbbjutni négyeséből, a hazai találkozóit mindenképpen hoznia kell. Milos Konakov tanítványai nyolc-tíz ponttal elléptek az első negyedben, a spanyolok nem igazán találták a ritmust, ráadásul ritkán látható fegyelmezetlenséget is elkövettek: Jordan Sakho kosara után két kézzel karolta át a bedobásra készülő Boris Baracot, ami természetesen sportszerűtlen hibát ért. Az első negyedben szerzett 32 hazai pont tiszteletet parancsolt, ezt Perl Zoltán dudaszós duplájával sikerült elérni – a magyar válogatott hátvéd végigszáguldott a pályán, és dobása valahogy bepattant a gyűrűről.

A második negyed elején sem lankadt a sárga-feketék lelkesedése, a számottevő játékpercben részesülő hét játékos egyaránt hozzátett valamit a gárda teljesítményéhez, és mivel Perl a nagyszünet előtt is beköszönt (pontosabban leszálló ágban ütötték el a dobását), hihetetlen, 61–49-es vezetéssel mehetett az öltözőbe a Falco.

A fordulás után, a harmadik tízperc vége felé a renitens Sakho ismét Baraccsal szólalkozott össze, a játékvezetők videón megnézték az esetet, a technikai hiba Barac mellett azonban Tomas Bellas „jutalma” lett. A Murcia megpróbált közelíteni a házigazdához, de a vasiak minden próbálkozást visszavertek, ennek köszönhetően igazán parádés, némiképp váratlan sikert arattak – a maratoni, csaknem két óra húsz perces összecsapáson a száz pontot is átlépte a Falco.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–UCAM MURCIA (spanyol) 104–94 (32–19, 29–30, 21–23, 22–22)
Szombathely, 2875
néző. V: Krejic (szlovén), Proc (lengyel), Mitrovszki (északmacedón).
SZOMBATHELY: POT 14, Cowels 9/6, Z. BROWN 18/9, Tiby 4, KELLER Á. 16/6. Csere: BARAC 14/3, PERL 29, Krivacsevics, Kovács B. Edző: Milos Konakov
MURCIA: J. DAVIS 14, TRICE 17/6, Rojas 2, Luther 2, Diop 6. Csere: Klavzar, Sakho 7, Radovics 13, Bellas 4/3, Jelinek, McFADDEN 14/9, PUSZTOVIJ 15. Edző: Sito Alonso
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 5. p.: 18–10. 9. p.: 30–17. 13. p.: 39–23. 15. p.: 43–33. 17. p.: 48–35. 20. p.: 61–49. 23. p.: 70–55. 26. p.: 76–59. 30. p.: 82–72. 33. p.: 90–75. 35. p.: 92–83. 38. p.: 99–89. Kipontozódott: J. Davis (37. p.), Barac (39. p.). Kiállítva: Sito Alonso (34. p.)
Milos Konakov:
– Szép győzelemmel háláltuk meg szurkolóink támogatását – ez a bravúr drukkereink segítségével jött össze. A siker az elmúlt másfél hónap kemény munkájának is betudható. Nem engedtük, hogy a Murcia rendezetlen védelem ellen támadjon, nem hagytuk, hogy ellenfelünk a saját játékát játssza. Jól dobtunk, jól harcoltunk, a Murcia sokáig jó lepattanózásával tartotta meccsben magát. Vért izzadtunk, igazi fizikai csatára késztetett minket az ellenfél, de megérdemelten nyertünk. Ez a győzelem lendületet kell, hogy adjon nekünk, amit az elkövetkező időszakban meg kell lovagolnunk.
Sito Alonso: – Alaposan felkészültünk ellenfelünkből, de a pályán nem sok mindent sikerült megvalósítani az eltervezett taktikánkból. Korán nagy hátrányba kerültünk, és ha ilyen szinten nem játszol igazán jól, főleg idegenben, akkor nehéz visszajönni a meccsbe. Fáj a vereség, de tragédia nem történt, megyünk tovább!