Férfi kosár: 48 pontot szórt, egymaga intézte el Hangáékat

KEZDŐ5.HU KEZDŐ5.HUKEZDŐ5.HU KEZDŐ5.HU
2018.04.01. 16:13
Hanga Ádám csapata, a Barcelona hazai közönség előtt 100–95-re kikapott az Estudiantestől a spanyol férfi kosárlabda-bajnokság 25. fordulójában. A vendégeknél Sylven Landesberg nyolc triplát szórt, és 48 ponttal zárt, emellett 3 asszisztot és 5 lepattanót jegyzett. A katalánok magyar válogatott játékosa a pályán töltött szűk 18 perce alatt hét pontot dobott.

A vendégek 10–0-val nyitottak, ez pedig meghatározó volt a találkozó teljes egészére nézve – a katalán sztárklub az első félidőben csak futott az eredmény és ellenfele után, a nagyszünetben hat ponttal volt lemaradva (43–49).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

A harmadik negyedben egyenlített, és át is vette a vezetést a gránátvörös-kék gárda, de a felvonás második fele az Estudiantesé volt, amely hétpontos fórral vágott neki a záró 10 percnek (68–75).

Az utolsó negyedet 14–0-val kezdte Szvetiszlav Pesics legénysége (82–75), és a 36. perc elején is hétpontos előnye volt, 84–77 után azonban egy 10–0-val fordított a 48 pontos Sylven Landesberg vezette Estudiantes, amely már nem is adta vissza a vezetést esélyesebb ellenfelének, 100–95-re győzött. A hazaiak így 17–8-cal harmadikak a tabellán.

Hanga Ádám kezdőként valamivel kevesebb mint 18 percet töltött a pályán, ami alatt 7 pontig (3/4 dupla, 1/1 büntető), 1 eladott labdáig, 3 beütött és 2 kiharcolt faultig jutott, ami 4 VAL-t ért összességében.