A csoportelső otthonában nyert a Sopron

MAROSI GERGELYMAROSI GERGELY
2010.01.14. 22:38
A női kosárlabda Euroliga C-csoportjának 9. fordulójában az MKB-Euroleasing Sopron bravúros teljesítményt nyújtva 71–67-re győzött a már csoportelső Rivas Ecópolis otthonában.

A 18 pontos Amber Holt volt a legeredményesebb soproni (Fotó: Meggyesi Bálint, archív)

Finoman fogalmazva sem várt könnyű mérkőzés a Sopronra, a nyolc forduló után már csoportelső Rivas Ecópolis otthonában azonban így győzelemre kellett játszania.

Nem is kezdett rosszul a magyar bajnok, egy negyed után mindössze hárompontos hátrányban volt, a folytatás pedig még nagyszerűbbre sikerült.

A második tíz percet egy 9–0-s sorozattal indította a Sopron, amelyben ekkor Maja Miljkovics vitte a prímet. A szerb játékos mellé Amber Holt is felzárkózott, összeállt a védekezés, így félidőben 39–33-ra az MKB vezetett.

A harmadik negyed ismét a hazaiaké volt, ekkor a soproniak mutattak felettébb visszafogott teljesítményt támadásban. A madridi csapatból leginkább Crystal Langhorne-nak ment a játék, az amerikai center a pontok mellett a lepattanókat is szorgosan gyűjtögette. Mellette Ujhelyi Petra volt a légtér ura a hazaiak palánkjánál, a magyar játékos viszont a büntetőket meglehetősen gyenge százalékkal dobta.

A spanyolok azonban így is fordítani tudtak, és a befejező játékrész előtt már ők vezettek 57–52-re.

A Sopron nem adta fel a harcot – nem is volt rá semmi oka –, és ismét feljavuló védekezésének, valamint Jelena Milovanovics hárompontosának köszönhetően négy perccel a vége előtt már újra vendégvezetést mutatott az eredményjelző (62–64).

A hajrá pokoli izgalmakat ígért, és így is lett. A 38. perc végén a Rivas Anna Crúz triplájával 67–65-re vezetett, ám a hátralévő időben a hazaiak már nem találtak be többször, ellentétben a soproniakkal, akik közül Holt egy hármassal, Eördögh Edit pedig két értékesített büntetővel (ekkor szerezte első pontjait a rutinos játékos) jelezte, hogy a kiélezett helyzetben is a helyén van a szíve.

Ha az utolsó fordulóban az USK Praha ellen is nyer Székely Norbert csapata, akkor biztosan továbbjut.

NŐI EUROLIGA
C-CSOPORT, 9. FORDULÓ
RIVAS ECÓPOLIS (spanyol)–MKB-EUROLEASING SOPRON 67–71 (22–19, 11–20, 24–13, 10–19)
Madrid, 500 néző. V: Udrica (román), Karakacunisz (görög), Musard (svájci)
RIVAS: CRUZ 13/3, Bermejo 1, LANGHORNE 19, Dubljevics 8, UJHELYI 11. Cs: Joens 9/9, Császár, Garcia 4, Eldebrink 2. Edző: Javier Fort
SOPRON: Semsei 2, Honti 11/6, HOLT 18/3, Milovanovics 12/6, HORTI 10. Cs: MILJKOVICS 10/6, Eördögh 2, Krivacsevics 4, Varga Zsó. 2. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8–72. 7. p.: 13–14. 12. p.: 22–23. 19. p.: 32–37. 23. p.: 40–43. 25. p.: 48–46. 29. p.: 55–50. 36. p.: 64–64. 39. p.: 67–68.
Kipontozódott: Langhorne (38. p.), Milovanovics (40. p.)

Javier Fort: – Erről a mérkőzésről nem szeretnék nyilatkozni.
Székely Norbert: – Köszönöm a csapat határtalan odaadását, s hogy mindenki komolyan vette a találkozót.