Nemzetisport.hu nyomtatott 2008.02.02 23:04 Frissítve: 2011.12.08 02:44

A címvédő Szolnok kiesése volt a kupanap legnagyobb szenzációja

Csúfos vereséggel esett ki a címvédő Szolnok a férfi kosárlabda Magyar Kupából, miután a hazai pályán aratott húsz pont különbségű győzelem után 81-51-re kikapott Dombórávon. Jellemző az Olaj dobóteljesítményére, hogy 33 perc alatt 23 triplakísérlete volt, de ebből mindössze négy hozott pontot. A negyeddöntőbe szombaton a Dombóvár mellett a Falco, a Körmend, a Paks és az Albacomp jutott be, korábban kvalifikálta magát a nyolc közé a Pécs, a Nyíregyháza és a Kecskemét.

Mike English a Szolnok ellen majdnem tripla-duplát ért el: 14 pont, 14 lepattanó, 9 gólpassz
Meggyesi Bálint
A bajnok Szolnok kataszrofális teljesítményt nyújtva, az első mérkőzésen megszerzett húszpontos előnyét tízpontos hátránnyá változtatva kiesett a nyolcaddöntőben a férfi kosárlabda Magyar Kupában. A Dombóvár 148-138-as összesítéssel jutott tovább a szombati, 81-51-es győzelme után.
A Dombóvár nagyon jól kezdett, és már a nagyszünetre ledolgozta húszpontos hátrányát.

A folytatásban is végig a Tolna megyeiek akarata érvényesült, Dzunics Braniszlav csapata kitűnően védekezett, amit jelez, hogy 51 pontot tudták tartani a szörnyű dobóteljesítményt nyújtó Szolnokot.

A hazai együttesben remekül játszott Michael English. Az irányítónak egyetlen assziszt kellett volna ahhoz, hogy újra tripla duplát érjen el: 14 pontja mellé 14 lepattanót gyűjtött be és 9 gólpasszt is kiosztott társainak.

Kettős győzelemmel jutott tovább a negyeddöntőbe a Körmend a MAFC ellen. Alaposan bekezdett a vasi együttes, a hazaiak már az első negyedben hat triplát szereztek nyolc kísérletből.

Később aztán romlott ugyan a körmendi dobások hatékonysága, de az első félidő 38 pontjából harmincat triplából szerzett a vasi gárda.

A két nap alatt a Körmend játékosai összesen 78 triplával próbálkoztak, ami lehet, hogy klubrekord.

Az mindenesetre biztos, hogy 78-ból 32 a gyűrűbe hulott, ami nem rossz arány.

A junior korú Bodrogi Ferenc ezúttal is meghálálta a bizalmat, hiszen megilletődöttség nélkül játszott, és 10 pontig jutott a találkozón, köztük két triplát is szerezve.

A bajnokságban listavezető Falco KC 71-71-es döntetlent ért el a Zalaegerszeg otthonában, ám mivel az első találkozón hatalmas különbséggel győzött, a továbbjutását nem fenyegette veszély.

Úgy indult a találkozó, ahogyan a bajnokság: a Falco szárnyalt, négy percig még dobást sem hibázott.

Aztán 2–9 után mindkét oldalon jöhettek a cserék, volt, hogy csupa vasi, volt, hogy csupa zalai játszott egyik oldalon.

Talán a múlt heti bajnoki utózöngéje volt Doyne és Gáspár szikrázó párharca. Az amerikai negyedik faultja után még odébb is lökte ellenfelét, így a második negyedben kiállt.

Mivel Csirics is sérült volt, a hosszú szünetig 17 ponttal elhúztak az egerszegiek, ami azonban még mindig édeskevésnek tűnt.

Nem is történt csoda, sőt a ZTE teljesítménye a második játékrészben olyannyira visszaesett, hogy végül majd elveszítette ezt a mérkőzést is.

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

NS-VÉLEMÉNY. A papírforma alapján – a vb-selejtezőkkel együtt – egy hét vereségből álló sorozat is benne lehet a pakliban.

2022.07.25 13:50:20

Kosárlabda K. Zs.

Tizenkét válogatott csap össze szeptember végén, a címvédő az Egyesült Államok.

2022.07.22 17:37:12

A mieink négy korábbi Európa-bajnokkal kerültek egy csoportba, köztük a címvédő Szlovéniával.