SEHA-liga: fordulatos meccsen győzött a Veszprém

R. P.R. P.
2021.08.23. 21:47
Kétgólos előnyben a Veszprém a hazai visszavágó előtt
A Telekom Veszprém 35–33-ra legyőzte a Nexe csapatát a kézilabda SEHA-liga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A két csapat legutóbb éppen a SEHA-ligában, a 2016–2017-es évadban találkozott egymással, akkor 29–29 volt az eredmény a Nexe otthonában.

A két csapat rendkívül fordulatos mérkőzést játszott egymással. Az első félidőben a Nexe jelentős előnyre tett szert, 14–10, 16–11 és 17–12 is volt az állás, de a veszprémiek időben összekapták magukat. Egy 8–0-s rohamot produkálva átvették a vezetést, és a félidőben már 22–18 volt a magyar csapat javára.

A második 30 percben a hazaiak masszív kézilabdával fokozatosan ledolgozták a hátrányukat, és az utolsó tíz percre 29–29-cel fordultak a csapatok. A hajrát a Veszprém bírta jobban, így gólgazdag mérkőzésen 35–33-as vendégsiker született.

A Veszprém legeredményesebb játékosa Gasper Marguc volt 9 góllal, ám legtöbb találatot, tízet a horvát Halil Jaganjac szerezte.

A visszavágót augusztus 26-án játsszák.

KÉZILABDA, SEHA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
RK Nexe (horvát)–Telekom Veszprém 33–35 (18–22)
Nekcse, 1250
néző. V: Boricsics, Markovics (szerbek)
NEXE: Car – MILETA 8 (4), Jelinic, Micsevics 3, Tomic 2, JAGANJAC 10, Markusic 3. Csere: RADOVANOVICS (kapus), Blazevic, Severec, Moslavac 2, Kavcic 2, Barisic 2, Greganic 1 (1), Vida, Pribetic. Edző: Branko Tamse
VESZPRÉM: Corrales – GASPER MARGUC 9 (3), Maqueda 2, Lékai, Nenadics 4, B. Blagotinsek 1, Strlek 4. Csere: CUPARA (kapus), A. NILSSON 4, J. Omar 4, LIGETVÁRI 2, Mahé 3, Dörnyei, SIPOS 2. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–5. 18. p.: 14–10. 25. p.: 17–17. 39.p.: 21–25. 42 p.: 23–25. 48. p.: 28–28. 56. p.: 31–32
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3