Női kézilabda BL: fölényes Brest-siker a francia rangadón

H. D.H. D.
2021.04.04. 17:39
Fölényes Brest-siker a francia házi rangadón (Fotó: Twitter/EHF Champions League, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc első felvonásán a Brest hazai pályán 34–24-re nyert a Metz ellen, így nagy lépést tett a budapesti négyes döntő felé.

A Brest azonnal magához ragadta a vezetést, majd a 10. percben már ötgólos volt az előnye a Metz ellen. Az első félidő folytatásában héttel is vezetett a házigazda, majd a szünetre ötgólosra tudták csökkenteni a hátrányukat a vendégek. 16–11

A fordulás után sem változott a játék képe, a Brest 12 találattal is vezetett, és végül a tizenegy lövéséből tíz gólt szerző Ana Gros vezetésével 34–24-re nyert, így óriási lépést tett a budapesti négyes döntő felé.

A visszavágót április 10-én rendezik meg fordított pályaválasztással.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Brest (francia)–Metz (francia) 34–24 (16–11)
Ld:
Gros 10, ill. Burgaard, Sajka 4-4

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–GYŐRI AUDI ETO KC 19–30 április 10., 18.00
Vipers Kristiansand (norvég)–Rosztov-Don (orosz) április 10., 14.00 április 11., 14.00
CSM Bucuresti (román)–CSZKA Moszkva (orosz) 32–27 április 11., 16.00
Brest (francia)–Metz Handball (francia) 34–24 április 10., 16.00
Az első mérkőzéseket az elöl álló csapat otthonában, a visszavágókat fordított pályaválasztással rendezik meg. Kivéve a Vipers–Rosztov-Don párharcot, amelyben mind a két mérkőzés Oroszországban lesz.