Női kézi NB I: meglepetés – Budaörs-siker az Óvár ellen

V. Á.V. Á.
2022.01.12. 19:27
Nagy skalpot gyűjtött be a Budaörs (Fotó: <a href="https://budaorshandball.hu/" target="_blank">budaorshandball.hu/Pozsonyi Photo)</a>
A Moyra-Budaörs legyőzte (35–31) a Motherson-Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. A Váci NKSE az Alba Fehérvár otthonában nyert (37–29).

Az első félidőben három góllal is vezetett az esélyesebb Mosonmagyaróvár, a második játékrészben azonban egyszer sem volt előnyben a Budaörs ellen. Tóth Gabriella góljával az 50. percben egyenlített az Óvár (28–28), ezt követően azonban sorozatban négyszer talált be a házigazda (32–28), amely végül 35–31-re nyert.

A Vác kilencgólos előnnyel mehetett szünetre az Alba Fehérvár ellen, és a második félidőben sem forgott veszélyben a sikere, magabiztosan gyűjtötte be a pontokat37–29-es győzelmével.

KÉZILABDA
NŐI NB I

MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 35–31 (17–17)
Budaörs
, 870 néző. V: Felhő, Öcsi.
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – SZABÓ-MÁJER 5, Hajduch 3, PÁLOS- BOGNÁR 10 (5), J. AGBABA 6, Jovovics 4, Tóth M. 2. Csere: Bőle (kapus), Smid, Szabadfi 2, Braun 1, Zsigmond V. 1, Palotás 1. Edző: Buday Dániel
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Kojics 2, LANCZ 4, Tóth Eszter 6 (6), Pásztor N. 3, TÓTH G. 9, Stranigg Zs. 2. Csere: Mistina K. (kapus), Kovács P. 2, Aszanin, Török L., Hajtai 3. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 11. p.: 6–6. 17. p.: 9–12. 25. p.: 13–13. 38. p.: 21–19. 46. p.: 25–23. 50. p.: 28–25. 56. p.: 32–28.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/6
Buday Dániel:
– Nem mi voltunk az esélyesek, tehát nyugodtan tudtunk játszani. Minden dicséretet megérdemelnek a lányok, mert mindenki, aki pályára lépett, fantasztikus teljesítményt nyújtott. Azonban tovább kell dolgozni és nem megelégedni az eddigiekkel.
Gyurka János: – Néhány nap alatt mindkét arcunkat megmutattuk. Nem tudtuk, hogy mennyit vett ki belőlünk a hétvégi Európa-liga-mérkőzés, most már látjuk. Nem sikerült arra a hőfokra felpörögni, amit megkövetelt volna ez a meccs. Közel engedtük a Budaörsöt, az egy-egyekről lecsúsztunk, a védekezésben nem voltak meg a határozott faultjaink és sokszor siettettük a játékot, ami megbosszulta magát, nem tudtuk góllal befejezni az akciókat. A végjáték nagyon kiélezetté, a játékunk azonban kapkodóvá vált, ez eredményezte a négygólos vereséget.

ALBA FEHÉRVÁR KC–VÁCI NKSE 29–37 (13–22)
Székesfehérvár
, 300 néző. V: Bóna, Földesi.
FEHÉRVÁR: Tóth Nikolett – TÖPFNER 8 (1), BOLDIZSÁR 4, Gerháth K., Varga E. 2, TRISCSUK 6, Szarka A. 1. Csere: Pijevic, Kubina (kapusok), Besszer 3, Utasi 4, Domokos D., Dubán, Takó 1, Háfra L., Sulyok. Edző: Boris Dvorsek
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 3, HÁMORI 4, HELEMBAI F. 7, KUCZORA 9 (3), KÁCSOR 5, Schatzl Natalie 2. Csere: BUKOVSZKY (kapus), Kovalcsik, Aron 2, Bárdy 2, Grosch 2, Világos 1, Balogh P., Szondi. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 3–10. 18. p.: 6–16. 24. p.: 10–18. 28. p.: 12–20. 34. p.: 15–24. 40. p.: 19–28. 46. p.: 23–31. 52. p.: 24–34. 58. p.: 28–36.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Boris Dvorsek
: – Sok a sérülés és a vírusfertőzés a csapatnál az utóbbi időben, nem tudtam a teljes keretnek edzést tartani sem. Kérdéses volt, hogyan tudjuk a mérkőzést lejátszani, milyen állapotban leszünk. Láthattuk, hogy ez az állapot nem volt a maximum közelében sem, és a Vác korán eldöntötte a meccset.
Ottó Katalin: – Tudtuk, hogy ellenfelünk nem teljes csapattal fog felállni. Nagyon elszánt volt az együttesünk, ültek a lövéseink, jól működtek a figurák, vissza tudtunk zárni, a védekezésünk is stabil volt. Ami a lényeg, mentálisan erősek voltak a játékosok, és ez meghatározta az egész összecsapást. Örülök, hogy mindenki hozzá tudott tenni a sikerhez, a lelkesedésem túl a koncentrációt sem veszítették el a lányok, és sok örömjátékot mutattunk be a találkozón.