Női kézi NB I: kiütéses ferencvárosi, fontos debreceni siker

2022.03.12. 19:35
A mostani évadban második alkalommal nyert a Szombathely (Fotó: Szombathelyi KKA)
Legutóbb tavaly, október 1-jén nyert a Szombathely a női kézilabda NB I-ben, s ahogyan akkor, most, a 17. fordulóban is a Vasast győzte le – ezúttal Budapesten, 34–32-re. A Ferencváros 39–20-as diadalt aratott az MTK Budapest felett, a Mosonmagyaróvár 30–29-re a Dunaújvárost, a Siófok 35–26-ra a Budaörsöt, míg a DVSC 30–25-re a Vácot győzte le.

Esélyt sem adott az FTC az MTK-nak a női NB I szombati játéknapján. A bajnoki címvédő zöld-fehérek már huszonöt perc elteltével tíz góllal vezettek a szintén fővárosi ellenfél otthonában, és végül csaknem kétszer annyi találatot szereztek, mint amennyit a hazaiak. A Fradi válogatott kapusa, Janurik Kinga elképesztő, csaknem 70 százalékos (!) hatékonysággal védett, 23 lövésből 16-ot megfogott.

A bronzéremre hajtó Debrecen hazai pályán rendkívül fontos két pontot gyűjtött egyik közvetlen riválisa, a Vác ellen. A Mosonmagyaróvár hatgólos előnyre tett szert az első játékrészben, ám a Dunaújváros jobban játszott nála a másodikban, így az utolsó percek meglehetősen szorosan alakultak, végül a Mosonmagyaróvár 30–29-re nyert.

A sereghajtó Szombathely az első félidőt 17–15-re megnyerte, a másodikban 17–17-es döntetlent ért el, így 34–32-es sikert ért el. A Szombathely 17 fordulót követően két győzelemmel, négy ponttal áll az utolsó helyen, mind a kétszer a Vasast verte meg A fővárosi együttes az utolsó előtti pozícióban tanyázik, hat ponttal.

NŐI KÉZILABDA NB I
MTK BUDAPEST–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 20–39
(8–19)
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabda-csarnok, 455néző. Vezette:Dáné, Marton Zs.
MTK:Győri B. – Bánfai K., Kekezovics4,Marincsák3,Szabó Laura3 (2),Bujdosó-Gerháth3,Pelczéder.Csere:Hlogyik (kapus)1,Koronczai, Román1,Dakos3,Sallai N.2. Edző:Vida Gergő
FTC:JANURIK – Malestein7 (2),SZÖLLŐSI-ZÁCSIK6,Csiszár-Szekeres, Edwige1,E. Bölk5,MÁRTON G.4. Csere:Suba (kapus), Klujber1,Szucsánszki, Tóth Nikolett, Kisfaludy2,Hársfalvi3,KOVÁCS ANETT7, Grbics3. Edző:Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc:0–4.15. p.:3–8.25. p.:6–16.40. p.:15–31.50. p.:15–30
Kiállítások:0, ill. 2 perc
Hétméteresek:4/2, ill. 2/2.
Vida Gergő:– Nincs mit értékelnem, csúfos vereséget szenvedtünk, jó leckét kaptunk. Hiányzóink ugyan voltak, de aki a pályán van, annak mindent meg kell tennie a csapatért. Mindenképpen változtatnunk kell. Nagyon fontos, hogy mentálisan rendbe tegyük magunkat.
Elek Gábor:– Nagyon jól védekeztünk és ezzel felőröltük az ellenfelet. A támadójátékban még vannak hullámvölgyek, de örülök annak, hogy stabilak voltunk.

DVSC SCHAEFFLER–VÁCI NKSE 30–25 (14–13)
Debrecen, 1800
néző.Vezette:Bóna, Földesi.
DVSC:CSAPÓ KYRA – M. Costa2,Fachinello1,VÁMOS P.4,Bordás1,JEZSIKAVA4 (1),Petrus.Csere:Torda (kapus), Hornyák D.1,PLANÉTA6 (4),Szabó Nina, Tóvizi2,Arany1,Kovács Anna1,Poczetnyik1,VÁMOS M.6. Edző:Szilágyi Zoltán
VÁC:PÁSZTOR B. – Diószegi1,Világos, Helembai F.3,KUCZORA9 (6),KÁCSOR6,Schatzl Natalie2. Csere:Bukovszky (kapus), HÁMORI K.4,Perák, Ferenczy F., Grosch, Szondi, Pint, Kovalcsik.Edző:Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 13. perc:6–7.19. p.:9–9.26. p.:12–11.36. p.:18–14.39. p.:18–17.44. p.:21–18.51. p.:26–21
Kiállítások:2, ill. 4 perc
Hétméteresek:6/5, ill. 7/6
Szilágyi Zoltán:– Okosan, jól játszó Vácot győztünk le. Nagyon jó volt a hangulat, ilyen miliőben nem is születhetett más eredmény. A második félidei védekezésünknek köszönhetjük, hogy előnnyel kezdtük a hajrát. Az is hozzájárult a sikerhez, hogy többet tudtunk cserélni, mint az ellenfél. Örülök, hogy a DVSC-család születésnapját győzelemmel és jó játékkal köszönthettük!
Ottó Katalin:– Amíg bírtuk erővel, addig tartottuk a lépést a hazaiakkal, ám amikor elfogyott az oxigén, sokszor rossz döntést hoztak a játékosaink. A rotációban fontos két emberünk, Aron Andrea és Ballai Borbála nélkül ennyire voltunk képesek, de elégedett vagyok a csapat hozzáállásával.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 29–30 (13–19)
Dunaújváros, 400néző.Vezette:Őri, Pozdena
DUNAÚJVÁROS:Bartulovic – Kukucska3,Weisheitel, Bulath2,FARKAS J.10 (8),Nick1,Szalai B.5. Csere:Wéninger (kapus), Kazai2,Agócs, BORGYOS6,Krupják-Molnár.Edző:Vágó Attila
MOSONMAGYARÓVÁR:SZEMEREY – Mihály P.2,Asanin3,Tóth G.5,PÁSZTOR N.4,TÓTH ESZTER10 (5),Hajtai3. Csere:Mistina K. (kapus), Kovács P.1,Lancz1,Kojics1,Török L., Milics.Edző:Gyurka János
Az eredmény alakulása. 9. perc:1–5.15. p.:3–10.28. p.:10–17.39. p.:18–20.43. p.:18–23.49. p.:21–26.54. p.:25–27.
Kiállítások:6, ill. 10 perc
Hétméteresek:8/8, ill. 6/5
Vágó Attila:– A héten ez volt a második mérkőzésünkön és a hangsúlyt a szerdai Magyar Kupa-találkozóra helyeztük. Vékony a keretünk, a belső posztokon összesen négyen vagyunk. Az elején nem tudtunk kellő hőfokra felpörögni és az első félidőben a visszarendeződésünk sem működött megfelelően. A csapat küzdőszellemét, a játékosok hozzáállását mutatja, hogy a szünet után teljesen más arcunkat mutattuk, nem sok hiányzott a bravúros pontszerzéshez.
Gyurka János:– Az első félidei teljesítményünkkel nagyobb előnyt tudtunk szerezni. Ezután talán túlságosan is magabiztosak lettünk, a második játékrészben már nem tudtunk ugyanolyan játékot nyújtani. A védekezésünk nem működött, elveszítettük az egy az egy elleni párharcokat, magunkra húztuk a Dunaújvárost. A támadójátékunk kicsit lelassult, mert nagyon régóta nem tudunk teljes értékű munkát végezni, és ez hiányzik. Pozitívan kell néznünk a mérkőzést, örülök, hogy hatalmasat küzdöttek a lányok, jól teljesítettek csapatszinten.

VASAS SC–HUNGAST SZOMBATHELY KKA 32–34 (15–17)
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabda-csarnok, 400néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
VASAS: Zsigmond P. – Kovács Noémi, Pénzes 3 (1), Faragó L. 2, Speth 3, Kajdon 4 (3), Oláh K. 1. Csere: KURUCZ A. (kapus), SZILOVICS 10, IMREI 5, M. Agbaba 1, Szatmári 3, Nagy Zsuzsanna, Ács. Edző: Penszki Gergely
SZOMBATHELY: K. TOMASEVICS – Gheorghe, SZEKERCZÉS 5, GORILSZKA 5, SZTOSICS 7, PŐDÖR R. 6 (3), CSIRE 7. Csere: Balog J., Virág 2, Horváth P. 1, Szendrei, Horváth Anna 1, Győri V. Edző: Pődör Zoltán
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–8. 15. p.: 7–12. 23. p.: 12–14. 36. p.: 19–18. 51. p.: 30–28. 55. p.: 31–33
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Penszki Gergely: – Ezt a mérkőzést két ok miatt veszítettük el. A jó védekezés hatvan percen át hiányzott, így pedig nehéz mérkőzést nyerni. A másik döntő momentum a végjáték volt, nem tudtuk stabilizálni kétgólos előnyünket. Természetesen nem adjuk fel, csak az a baj, hogy küzdeni mindenki tud, győzni viszont már nem mindenki képes.
Pődör Zoltán: – Kemény mérkőzés, igazi kiesési rangadó volt. Nem lehetett taktikázni, azon múlt minden, hogy a pályán ki, mit tud kihozni magából. Remélem, ez a győzelem átszakít egy gátat, a hátralévő ki-ki meccseinket is meg tudjuk nyerni. Kérdés, hogy ez végül mire lesz elég.

MOYRA-BUDAÖRS–SIÓFOK KC 26–35 (14–15)
Budaörs, 820 néző. Vezette: Asztalos, Szalay Z.
BUDAÖRS:Vártok R. – Szabó-Májer2,Hajduch, PÁLOS-BOGNÁR8 (2),J. Agbaba4,Palotás2,Braun3. Csere:Varjas-Sipeki (kapus), Smid, Zsigmond V.1,Szabadfi, Mlinkó4 (1),Nagy L., Schneider2,Szalai-Szita.Edző:Buday Dániel
SIÓFOK:Herczeg L. – Such, JANJUSEVICS7 (3),DEBRECZENI-KLIVINYI6,Jezic4,Szarková1,Wald5. Csere:Vojnovic (kapus), Böhme1,Kiss N., MAVSAR6 (2),Juhász Fanni3,Sirián2,Lapos.Edző:Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 6. perc:1–4.16. p.:6–5.22. p.:10–8.28. p.:12–13.33. p.:14–18.43. p.:18–22.49. p.:21–27.55. p.:25–30.
Kiállítások:
8, ill. 6 perc.
Hétméteresek:
4/3, ill. 6/5
Buday Dániel:– Ahogy vártam, nehéz meccs volt. Az első félidőben jól tartottuk magunkat, de a második játékrész elejét nagyon elrontottuk, ezt követően szaladtunk az eredmény után. A végén mindenkinek játéklehetőséget adtam, mert érezhető volt, hogy nincs esélyünk a pontszerzésre.
Uros Bregar:– A Budaörs nyomás nélkül, gyorsan is képes játszani, amire felkészültünk. Kéthetes válogatott szünet és egy Magyar Kupa-meccs után vagyunk, ezek is befolyásolták a teljesítményünket. A hangsúly a védekezésünkön volt, ami az első félidőben még nem működött olyan színvonalon, mint kellene, de a másodikban feljavult, így elégedett vagyok az eredménnyel.

1. Győr 17 17 553–353 +200 34
2. FTC 15 14 1 460–334 +126 28
3. Debrecen 17 14 3 494–417 +77 28
4. Vác 16 11 5 497–452 +45 22
5. Mosonmagyaróvár 17 10 1 6 544–501 +43 21
6. Siófok 17 9 8 520–517 +3 18
7. Kisvárda 17 7 1 9 430–458 –28 15
8. MTK 17 5 4 8 446–476 –30 14