Női kézi NB I: Deszpotovics vezérletével nyert a Loki

2018.02.18. 21:33
A DVSC-TVP 30–24-re nyert hazai pályán a Kecskemét ellen a K&H női kézilabdaliga 14. fordulójának záró mérkőzésén.

A debreceni csapat legeredményesebbje Jelena Deszpotovics volt, a montenegrói játékos hét gólt szerzett.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
14. FORDULÓ
DVSC-TVP–KECSKEMÉTI NKSE 30–24 (13–10)
Debrecen, 1000
néző. V: Horváth P., Marton
DEBRECEN: LAJTOS – Varsányi 3, Punyko 2, Zamfirescu 3, Tóvizi 1, DESZPOTOVICS 7, VANTARA-KELEMEN 5. Csere: Horváth-Pásztor, Hajduch 1, Csáki, JEZSIKAVA 2, Sirián 1, ROMÁN 4 (3), Szabó P., Borgyos 1. Edző: Vida Gergő
KECSKEMÉT: Pusztai – VARGA N. 7, Siska 3, Kucerová 3, Gulyás, Deáki 1, SZABÓ E. 7 (5). Csere: Risovics (kapus), Aron 2, Nikolajenko, Horváth D., Gulya, Fauszt 1, Tóth L., Orell. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 14. p.: 4–8. 22. p.: 9–9. 26. p.: 13–9. 37. p.: 18–12. 51.p.: 25–17. 58.p.: 28–22
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/5
Vida Gergő:
– Sok kapufát lőttünk, és azt vallom, a kapufa azt segíti, aki jobban akarja a segítségét. A tizenötödik percben kezdtünk el hatékonyabban védekezni, ekkor sikerült fordítanunk. Átlendültünk a holtponton, ez sorsdöntőnek bizonyult.
Marosán György: – Jól kezdtünk, majd jött egy hullámvölgyünk, amit jól használt ki a DVSC. Szívvel-lélekkel játszottunk, győzni akartunk, de sokat hibáztunk. Tisztában vagyunk vele, hogy nem a Debrecen otthonában kell megszereznünk a pontokat, amelyek a bennmaradáshoz kellenek.

1. Győri Audi ETO KC 17 16 1 559–369 +190 32
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 15 15 490–342 +148 30
3. Érd 14 11 3 425–339 +86 22
4. Siófok KC 15 10 5 451–421 +30 20
5. Dunaújvárosi KKA 14 9 1 4 388–348 +40 19
6. Kisvárdai KC SE 14 7 1 6 354–361 –7 15
7. DVSC-TVP 15 7 8 382–415 –33 14
8. Váci NKSE 14 7 7 411–389 +22 14