Női kézi NB I: a Fehérvár 5. helyen zárta az alapszakaszt

2013.03.31. 19:26
A Fehérvár KC hazai pályán 26–24-re nyert az Érd ellen a női kézilabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában, így a Kiskunhalast visszaelőzve az ötödik helyet szerezte meg. Ez azt jelenti, hogy a fehérváriak négy, a halasiak pedig három ponttal kezdik meg az 5–8. helyezettek rájátszását. A Veszprém kettő, a Dunaújváros egy bónuszpontot visz magával.

Az alapszakasz utolsó játéknapjának másik mérkőzésén a Siófok 25–20-ra legyőzte idegenben a BSE-t, így kilencedikként zártak.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 22. (UTOLSÓ) FORDULÓ
BUDAPEST SE–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 20–25 (11–14)

Népfürdő utca, 300 néző. V: Natkai, Szalay Z.
BSE: Hegyesi – Barczi 2, PETROVSZKI 8 (3), Kopecz 3, Borbás 1, Fekete B. 3 (1), Rózsa 2. Cs: Schneck R. (kapus), Csuka 1, Fundák, Schneck D., Pácz. Edző: Papp György
SIÓFOK: KISS É. – VARGA N. 5, Szalai B., Németh Cs. 3, Seric 2, Bogdanovics 6 (3), ERDŐSI 7. Cs: Futaki (kapus), Léránt 2, Szabadfi. Edző: Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 7. p.: 4–4. 15. p.: 6–9. 19. p.: 7–11. 27. p.: 10–11. 39. p.: 12–18. 50. p.: 17–20. 56. p.: 17–23
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 3/3
Papp György: – A Siófok megérdemelten vitte el a két pontot, nekünk ma sajnos semmi sem jött össze.
Kiss Szilárd: – A héten betegségek miatt csak kettőt tudtunk teljes létszámban edzeni. Az eredménnyel elégedett vagyok, fontos volt számunkra az alapszakasz kilencedik helyezése.

FEHÉRVÁR KC–ÉTV-ÉRDI VSE 26–24 (15–13)
Székesfehérvár, 900 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
FEHÉRVÁR: SZIKORA – AZARI 5, EMBEROVICS 4, TILINGER 7 (2), Horváth B. 1, TRISCSUK 6, Vaszari 1. Cs: Siti E. 2, Zsigmond V. Edző: Pal Oldrup Jensen
ÉRD: Janurik – Kovács Anna, Koren 2, KISFALUDY 4, Szekeres 1, Franic 4, Balog B. 1. Cs: OGUNTOYE, Gridnyeva (kapusok), WOLF 8 (3), Bognár B. 2, Vukcsevics, Vincze 1, Oláh N., Török P. 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–2. 12. p.: 7–6. 18. p.: 9–10. 24. p.: 11–12. 28. p.: 14–13. 33. p.: 16–14. 38. p.: 17–19. 44. p.: 19–21. 50. p.: 22–22. 56. p.: 25–23
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Pal Oldrup Jensen: – Dicséret illeti a tanítványaimat, mert az egész mérkőzésen nagyon keményen dolgoztak. Akkor is, amikor az ellenfél vezetett, és mindkét félidő végén bemutattuk, hogy nagyon jól felkészült csapatunk van fizikailag, és ez teszi lehetővé, hogy megfordítsuk a mérkőzéseket.
Szabó Edina: – Annak ellenére, hogy jól küzdöttek a lányaim, kimaradtak a helyzeteink, és pici, apró részleteken múlott a vereségünk.

12. Budapest SE 22 1 2 19 526–672 –146 4

A 22 fordulós alapszakasz vége után az 1–4. helyezettek elődöntőt játszanak (az első a negyedikkel, a második a harmadikkal), majd a döntő és a bronzpárbaj következik – egyaránt két nyert győzelemig. Döntetlen esetén mindhárom fordulóban hétméteresek döntenek. A finálé időpontjai: május 15., 19., esetleg 22.

Az 5–8., illetve 9–12. helyezett csapatok oda-visszavágós alapon körmérkőzést játszanak egymással a végső helyezések eldöntése érdekében, és az alapszakaszból – elért helyezéseik alapján – 4, 3, 2 vagy 1 bónuszpontot visznek tovább. Az utolsó két helyezett kiesik.