Női kézi MK: „Jó főpróbája volt a Rosztov elleni BL-meccsnek”

2018.04.01. 18:45
A félidőben még háromgólos hátrányban volt a Ferencváros a Siófokkal szemben a női kézilabda Magyar Kupa bronzmérkőzésén, de a szünet után gyorsan négygólos előnyre tett szert, és 25–21-re nyert. A bronzéremmel a nyakában Háfra Noémi és a Szekeres Klára beszélt az NSO Tv-nek, a négyes döntőt a jövő szombati, Rosztov elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő fényében is értékelve.

MAGYAR KUPA, NŐK
A HARMADIK HELYÉRT
FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA–SIÓFOK KTC KFT 25–21 (11–14)
Papp László Sportaréna, 6000
néző. V: Altmár, Horváth M.
FTC: SZIKORA – Faluvégi 2, Szucsánszki 1, Háfra 4, Szekeres, Hornyák 1, Márton. Csere: Snelder 1, Van der Heijden 5 (1), Kovacsics 1, SCHATZL NADINE 5, PENA 4 (1), Jovanovics, Mészáros 1. Edző: Elek Gábor
SIÓFOK: Dedu – Böhme 5, Ferenczy, Maibom 1, Jezic 3, NZE-MINKO 8, Erdősi 1. Csere: SZEMEREY (kapus), al-Gaui 2 (1), Mazák-Németh 1, Aoustin, Such. Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–5. 16. p.: 6–7. 23. p.: 7–13. 38. p.: 15–15. 42. p.: 19–17. 49. p.: 20–20
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/1
Elek Gábor: –
Az első félidő eladott labdái és a visszarendeződés hiányosságai miatt sikerült úgy-ahogy, a második játékrészben kijavítottuk ezeket a hibákat, és nyertünk.
Lars Rasmussen: – Ma is kiválóan küzdött a csapat, de a belső posztokra három bevethető játékosom maradt, így nem csoda, hogy elfáradtunk a végére, de elégedett vagyok a csapatommal.