Női kézi MK: elsőként az FTC jutott a legjobb négy közé

K. T. I.K. T. I.
2021.04.10. 21:09
11 góllal nyert Vácon a Ferencváros (Fotó: fradi.hu)
A női Magyar Kupa negyeddöntőinek sorát az FTC kezdte meg, méghozzá a Vác otthonában. A 37–28-as győzelmével Elek Gábor együttese biztosította be először a helyét a május közepén sorra kerülő négyes döntőben.

A zöld-fehérektől Kovacsics Anikó, Pásztor Noémi és Tóth Nikolett sérülés miatt hiányzott (visszatért viszont a győri olimpiai selejtezőtornán a válogatott színeiben megsérülő Szucsánszki Zita), míg a hazai csapatban Diószegi Nikolett, Lakatos Rita és a szerb válogatott Szanja Radoszavljevics nem lépett pályára.

A tartalékos váciak a mérkőzés – szinte védőmunka nélküli – első harmadában még lépést tudtak tartani a kissé dekoncentráltan kezdő Fradival, ám a szünetig már jelentős előnyt szerzett a vendégcsapat.

A második félidőben tovább nőtt a különbség, és egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy a sportszerű, de alacsony színvonalú mérkőzésen Háfra Noémiék jutnak be a május közepi négyes döntőbe.

A Debrecen–Siófok és az Érd–Kisvárda meccset vasárnap, a Győr–MTK-találkozót pedig április 27-én rendezik.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Váci NKSE–FTC-Rail Cargo Hungaria
28–37 (17–23)
Legjobb dobók: Kácsor 7, Hámori és Pálffy A. 5-5, ill. Háfra N. 9, Malestein 7, Klujber 5