Női kézilabda KEK: remekül mutatkozott be az Érd

2015.11.21. 16:12
Az Érd 36–24-re nyert hazai környezetben a horvát Umag ellen a női kézilabda KEK 3. fordulójának első mérkőzésén.

Az Érd kiemeltként csak a 3. fordulóban kapcsolódott be a KEK küzdelmeibe, és első idegenbeli mérkőzését hazai pályán játszhatta, mivel az Umag feladta a pályaválasztói jogát.

Szabó Edina csapata a 12 találatig jutó Katarina Krpezs-Slezák vezérletével már a szünetben kilenc góllal vezetett, 12 gólos sikere után pedig nincs mitől tartania a vasárnap 13 órakor kezdődő visszavágón, amelyet szintén Érden játszanak.

NŐI KÉZILABDA KEK
3. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
ZRK UMAG (horvát)–ÉRD 24–36 (11–20)
Érd Aréna, 800
néző. V: Jorum, Kleven (norvégok)
UMAG: Pavic – Mataija 1, VIDOVIC 8, Imamovic 2, GASIC 5, Jajcevic 6, Nushi 2 (1). Csere: Pratljacic (kapus), Sito, Kovac, Spoljaric. Edző: Dragan Rajic
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 12, M. González 1, Barján 2, Kisfaludy 1, KLIVINYI 6, Fekete B. 2. Csere: Győri, Gridnyeva (kapusok), SIGNATÉ 5, Bernát 1, Gulyás 2, Havronyina 2, Takács K. 2, Szabó L., Vajda. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása: 2. perc: 3–1. 12. p.: 6–6. 19. p.: 7–12. 23. p.: 8–15. 35. p.: 13–22. 42. p.: 17–23. 53. p.: 22–33
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0
Dragan Rajic:
– Úgy gondolom, hogy jó meccset játszottunk, de az Érd klasszissal jobb volt nálunk.
Szabó Edina: – Nagyon fontos volt, hogy jól kezdjük az európai kupaszereplést. Minden játékosunk pályára lépett, ami pozitív. Az ellenfél stílusához nem tudtunk mindig alkalmazkodni, emiatt kaptunk sok gólt, de alapvetően elégedett vagyok a győzelemmel és a gólkülönbséggel is.