Női kézi El: öt góllal is vezetett, végül kikapott a Vác a Paris 92-től

2023.02.04. 19:51
Vereségével a csoport utolsó helyére került a Praktiker-Vác (Fotó: vacinkse.hu, archív)
Visszavágott a Praktiker-Vácnak a Paris 92 a női kézilabda Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában. A magyar csapat 26–24-es vereséget szenvedett a szombati játéknapon.

A két csapat a csoportkör előző fordulójában találkozott először egymással, akkor a hazai pályán játszó Vác 27–26-ra győzött. A magyar együttes ezúttal sem kezdett rosszul, csakhogy a Paris 92 hamar visszajött kétgólos hátrányból. 6–6-ig fej fej mellett haladtak a felek, majd a Vác ismét előnybe került, amelyet meg is őrzött az első félidőben – a vendégek négygólos különbséget is kialakítottak, a szünetre végül 15–12-es vezetéssel vonultak.

A második játékrészben a Vác tovább növelte az előnyét, ám a francia ellenfél ötgólos hátrányból is visszakapaszkodott, 19–19-re kiegyenlített. Az izgalmas véghajrából végül a párizsiak jöttek ki jobban, akik 24–24-es állás után két gólt is szereztek, amivel második sikerüket aratták a csoportban.

A Vác a vereségével visszacsúszott az utolsó helyre a D-csoportban.

KÉZILABDA
NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR

4. FORDULÓ, D-CSOPORT
Paris 92 (francia)–Praktiker-Vác 26–24
(12–15)
Issy-les-Moulineaux, 400 néző. V: Capoccia, Jucker (svájciak).
PARIS: Serdarevic – Fofana 3, Blonbou 2, NIOMBLA 7 (1), OUATTARA 5, Lassource 3, Mazens 1. Csere: FRANCK (kapus), González Ortega, Flippes 1, Cissokho 2, N'Gouan, Kanouté2. Edző: Yacine Messaoudi
VÁC: CSIZMADIA F. – Bánfai, Ferenczy 2, HELEMBAI 3, KUCZORA 9 (2), Ballai B. 1 (1), Schatzl Natalie 2. Csere: Bukovszky (kapus), Marincsák 4 (1), Kovalcsik, Kurucz, Pálffy A., Ballai A. 3. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–2. 6. p.: 3–2. 10. p.: 6–6. 16. p.: 6–10. 19. p.: 9–11. 28. p.: 12–13. 33. p.: 12–17. 42. p.: 19–19. 45. p.: 19–21. 50. p.: 22–21. 55. p.: 23–24. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4
Herbert Gábor:
– Nem szeretünk a szimpatikus vesztes szerepében tetszelegni, úgyhogy nem vagyunk a legboldogabbak. Örülök a legutóbbi két mérkőzésünkön látott játéknak. A Párizs egyéni képességekben nagyon magas szinten van, egy-két játékosa bármelyik BL-csapatban szerepelhetne, úgyhogy a csapatom teljesítménye szerintem megsüvegelendő. Nagyon jó volt a kapusteljesítményünk, ám hozzátartozik az igazsághoz, hogy a hazaiak rengeteget hibáztak a kapussal szemben. Ha az első tíz percben elhisszük, hogy van keresnivalónk, talán nagyobb előnyünk lehetett volna, de az első játékrész második felével és a második félidővel is elégedett lehetek.