Jöhet a négyes döntő! Otthon is ETO-győzelem a harapós Buducsnoszt ellen

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2021.04.10. 17:45
Joggal örülhetnek a győriek – kettős győzelemmel jutottak tovább (Fotó: Dömötör Csaba)
A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján a Győri Audi ETO KC a Buducsnoszt Podgoricát fogadta, és bár sokáig egy-két góllal az ellenfél vezetett, a második félidő közepétől viszont már a győriek akarata érvényesült, így kettős győzelemmel jutottak be a BL négyes döntőjébe.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ,
VISSZAVÁGÓ
GYŐRI AUDI ETO KC
BUDUCSNOSZT (montenegrói)24–21 (10–11)
Győr, Audi Aréna, zárt kapuk mögött. V:Vranes, Wenninger (osztrákok)
GYŐR:Leynaud – Lukács V.1,Nze Minko1,S. Oftedal, Brattset3,V. Kristiansen4 (1),FODOR CS.4.Csere:SILJE SOLBERG (kapus), Edwige, Görbicz3 (3),E. AMORIM4,FALUVÉGI D.4,Anne M. Hansen.Edző:Danyi Gábor
BUDUCSNOSZT:ARENHART – RADICSEVICS7 (4),Ramuszovics, Brnovics1,Pineau3,MEHMEDOVICS5 (1),Pavicsevics2.Csere:Attingré (kapus), Dzsaferovics1,Maszlova2,N. Vukcsevics.Edző:Bojana Popovics
Az eredmény alakulása. 4. perc:1–0.11. p.:2–4.15. p.:5–4.21. p.:6–7.34. p.:12–12.43. p.:16–15.52. p.:22–18
Kiállítások:4, ill. 10 perc
Hétméteresek:6/4, ill. 6/5
Továbbjutott:aGyőr,kettős győzelemmel (54–40)
Danyi Gábor:– Tisztában voltunk azzal, hogy ez teljesen más mérkőzés lesz, mint a podgoricai volt. A Buducsnoszt a problémái ellenére is megmutatta az igazi arcát, azt, hogy igazi küzdő. Ellenfelünk sokkal jobban teljesített ezúttal, mi viszont elmaradtunk a saját szintünktől. Büszkék vagyunk, hogy ismét bejutottunk a négyes döntőbe.
Bojana Popovics:– Az egész mérkőzésen jól küzdöttünk, szerettük volna megmutatni, hogy az első meccsen csak rossz napot fogtunk ki. A BL-idényben eddig nagyon sok jó momentumunk volt, ebből is meg akartunk villantani elemeket és a csapatom igazolta is, hogy valójában mire képes. A védekezésünk ezúttal sokkal jobb volt, az eszünkkel is kézilabdáztunk, nemcsak a szívünkkel.

Mivel Podgoricában tizenegy góllal nyert az ETO, a továbbjutás lényegében lefutottnak volt tekinthető. Ennek ellenére a Buducsnoszt nagyon összeszedte magát, és váratlanul kemény ellenfélnek bizonyult. Az öt-egyes védekezés helyett ezúttal a hatosfalat választotta a podgoricai csapat, és ez megzavarta a Győrt.A posztját tekintve balszélső Majda Mehmedovics egyszer irányítóban, majd jobbátlövőben, később pedig beállóban tűnt fel.

Nem játszott jól az ETO, rengeteg volt a technikai hiba, de a védekezés jól működött, hiszen a vészes gólszegénységben egyik csapat sem tudott jelentős előnyt szerezni. Mivel középről valahogy nem sikerült a gólszerzés, a széleket kellett igénybe venni, de ott volt Fodor Csenge vagy Faluvégi Dorottya, akik gondoskodtak róla, hogy azért jöjjenek a gólok.

Az első félidő végén a vendégek vonulhattak egygólos előnnyel pihenőre. Csíptek, kúsztak-másztak a vendégek, nem adták olcsón a bőrüket, igencsak megnehezítették a hazaiak dolgát, de a győriek felvették a kesztyűt, és a második félidő közepére sikerült átvenniük a vezetést (17–16). Ekkor már érezhető volt, hogy ezt a találkozót is behúzza a hazai csapat, és így is lett, mert a végére Eduarda Amorim is belelendült, labdákat és gólokat szerzett, Silje Solberg pedig több vendéghelyzetet is kivédett.

A végére a három-négy gólos előnyből megmaradt három (24–21), így megvan az 55. veretlenül megvívott meccs a BL-ben, ráadásul az ETO rekordot jelentő hatodik alkalommal jutott be a négyes döntőbe, amelyet idén is a budapesti Papp László Sportarénában rendeznek meg május utolsó hétvégéjén. Amorim mellett az idény végén visszavonuló Görbicz Anitának is ez volt az utolsó győri BL-mérkőzése.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Győr kettős győzelemmel jutott a legjobb négy közé. 24–21

60. perc: A végére jutott még egy gól Faluvégi révén, megvan a győzelem. 24–21
60. perc: Újabb eladott győri labda után Maszlova lőtt, de Solberg védett. Maradt a labda a vendégeknél, Pineau lőtte ki szépen a jobb alsót. 23–21
59. perc:
Technikai hiba Amorimnál, de Mehmedovics a lécre ejtette a ziccert.
58. perc: Hét az öt ellen támadott a Podgorica, Solberg azonban védett.
57. perc: Oftedal újabb lehetőséget hagyott ki, időt kért a Buducsnoszt.
57. perc: Solberg védett remekül, ezúttal nem tudott betalálni Radicsevics.
56. perc:
Újabb elrontott győri támadás után Amorimot kiállították két percre, mert megrángatta Mehmedovicsot.
55. perc: Ennek meg is lett a böjtje, mert gyors indulás után Radicsevics lőtt a győri hálóba. 23–20
55. perc: Solberg
remek védése után Brattset a kapufát találta el a másik oldalon.
54. perc: Elrontott győri támadás után Mehmedovics hagyta ki a helyzetét, a másik oldalon viszont Brattset lőtt a jobb alsóba. 23–19
53. perc: Mehmedovics gyönyörű góljával kapaszkodott feljebb a Podgorica. 22–19
52. perc: Amorim
betört, Brnovicsot kiküldték két percre, jött a hetes, amelyet Görbicz a jobb alsóba küldött. 22–18
52. perc:
Újra jött a hét a hat ellen a vendégektől, Solberg azonban védett.
51. perc: Brattset harcolt ki hetest, amelyet Görbicz a bal alsóba pattintott. 21–18
50. perc:
Sokáig támadott a Buducsnoszt, majd Mehmedovics a kapufát találta el.
49. perc: Amorim labdát lopott, végigfutott a pályán, és belőtte a ziccert. 20–18
48. perc: Faluvégi megint egyedül maradt a jobb szélen, és remekül lőtte ki a jobb alsót. 19–18
48. perc: Hét a hat elleni játékra álltak át a podgoricaiak, Radicsevics a jobb szélről a kapufa segítségével szerzett gólt. 18–18
47. perc: Podgoricai időkérés.
47. perc: Amorim csodás átadását Brattset váltotta gólra. 18–17
47. perc: Faluvégi
szerzett labdát, rendbe jött a lába, szerencsére.
46. perc: Amorim lövése a bal kapufáról pattant ki az oldalvonalon túlra.
45. perc: Lukácsot küldték ki két percre, és hetest is adtak... A hetest Radicsevics nagyon belőtte. 17–17
44. perc: Rögtön jött a válasz Amorim révén. 17–16
44. perc: Mehmedovics lőtte ki nagyon a jobb felsőt emberhátrányból. 16–16
43. perc: Szép támadás végén Lukács lőtt a jobb szélről a kapuba. 16–15
43. perc: Pavicsevics
vonalra lépett, hiába lőtt gólt, aztán a másik oldalon Brnovic kapott kétperces büntetést.
41. perc: Kristiansen betörés után egyenlített. 15–15
40. perc: Brnovics
harcolt ki hetest, amelyet Radicsevics bevágott. 14–15
40. perc: Legalább lett egy gól az emberelőnyben, Nze Minko lőtt a jobb alsóba. 14–14
39. perc:
Ahogy az is, hogy Lukács mit rontott el a másik oldalon.
39. perc: Négy emberrel lőttek gólt Brnovic révén. Hihetetlen. 13–14
38. perc:
A hetest Kristiansen kihagyta...
38. perc: Faluvégi került helyzetbe, Mehmedovics rálépett a lábára, és úgy tűnt, kifordult a boka. Reméljük nem. Kettős emberelőny.
37. perc: Emberelőnybe került a Győr Ramuszovics kiállítása után.
37. perc: Maszlova lövését szedte ki Solberg.
36. perc: Ha középről nem megy, akkor a szélről kell, most éppen Fodor talált be. 13–13
36. perc:
Nagyon kellemetlenül játszik a vendégcsapat, viszont sajnos Oftedal sem találja a fonalat.
35. perc: Hetest harcolt ki a Buducsnoszt Mehmedovics révén, a büntetőt Radicsevics lőtte be. 12–13
33. perc: Solberg védése után az egyenlítésért támadott a Győr, és megint Faluvégi talált be, a jobb szélről pattintott a kapuba. 12–12
33. perc: Faluvégi roppant ravasz góljával jött föl egy gólra az ETO. 11–12
32. perc: Nze Minko
lövését két kézzel fogta Arenhart.
31. perc: A montenegróiak Maszlova révén góllal jelentkeztek a második félidő elején. 10–12
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, egy góllal vezet a Buducsnoszt. 10–11
30. perc:
Labdát szerzett az ETO, hogy aztán azon melegében eladja...
29. perc: Rengeteg a hiba a győri játékban, megint elvették a labdát a bírók.
29. perc: Pineau nagy góljával megint előnybe került a Buducsnoszt. 10–11
28. perc: A másik oldalon azonnal egyenlített az ETO, betörés után Amorim lőtt a jobb alsóba. 10–10
28. perc: Radicsevics
egészen éles szögből lőtt kiváló gólt. 9–10
26. perc: Edwige
fordult be, és harcolt ki hetest. A hetest Kristiansen a jobb alsóba küldte. 9–9
25. perc: Hansennél támadót fújtak, Maszlova pedig kicselezett mindenkit és a kapuba lőtt. 8–9
24. perc: Maszlova rossz lövése után időt kért az ETO.
23. perc: Amorim megpattanó lövése a blokkról jutott a vendégek kapujába. 8–8
22. perc: Mehmedovics találta meg a rést betörés után, és lőtt a bal alsóba. 7–8
22. perc: Fodor kapott jó labdát, és kiválóan lőtt a kapu bal oldalába. 7–7
21. perc:
Újabb rontott győri támadás után Vukcsevics ejtése jött ki a lécről.
21. perc: Radicsevics kapott hetest, pedig Fodor hozzá sem ért... A hetest Mehmedovics a kapu bal oldalába lőtte. 6–7
20. perc: Edwige
került ziccerbe, de csúnyán ellőtt a kapu mellett.
20. perc: Hetest kapott a Podgorica, amelyet Radicsevics mesterien húzott a kapuba. 6–6
19. perc:
A másik oldalon Fodor került helyzetbe, ejtését elkapta Arenhart.
19. perc:
Góliszony van... Most Mehmedovics hibázott.
18. perc: Dzsaferovics lövését védte Leynaud, majd a másik oldalon Kristiansen nem túl jó lövése pattant be a kapuba a sáncról. 6–5
18. perc: Faluvégi
elcsúszott, a passz pedig mögötte ment ki az alapvonalon túlra...
17. perc: Mehmedovics a bal szélről került helyzetbe, és szépen kihasználta a helyzetét. 5–5
16. perc:
A montenegróiak rontottak, de a másik oldalon Amorim a kapufát döngette meg.
16. perc: Podgoricai időkérés.
15. perc: Ramuszevics támadószabálytalansága után Brattset harcolt ki hetest. A hetest Görbicz belőtte, de nem adták meg a bírók mert a vonalra lépett.
14. perc: Pineau ejtése nem fogott ki Leynaud-n, a gyors indítás után pedig Brattset a jobb alsóba lőtt. 5–4
13. perc: Nze Minko labdaszerzése után Lukács a kapufát találta el, de a kipattanót megcsípte Fodor, és a jobb alsóba lőtt. 4–4
12. perc:
Ellépte Radicsevics, de a gyors győri akcióba hiba csúszott.
11. perc: Kristiansen gyorsan szépített, ráadásul Ramuszovicsot kiküldték két percre. 3–4
11. perc: Dzsaferovics góljával már kettővel vezetnek a vendégek. 2–4
11. perc:
Nem megy... Most Kristiansen találta el a kapufát.
10. perc: Újabb rontott hazai akció után gyorsan indult Pavicsevics, és be is lőtte. 2–3
9. perc: Szabálytalan zárás miatt elvették a labdát a Győrtől, passzívig játszottak a montenegróiak, Pavicsevics pedig bevágta a bal szélről. 2–2
8. perc: Hetest kapott a Buducsnoszt belül védekezés miatt, Radicsevics azonban a kapufát találta el.
7. perc: Mehmedovics hatalmas kapufája után indulhatott a Győr, Lukács ziccerét azonban kivédte Arenhart.
5. perc: Kristiansen
harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz a jobb alsóba lőtt. 2–1
5. perc: Pineau találta meg a rést, és lőtt a bal fölsőbe. 1–1
4. perc: Krisiansen lövését védte a kapus, de maradt a labda a Győrnél, Fodor a bal szélről megszerezte a vezetést. 1–0
3. perc: Nze Minko
ellépte, a másik oldalon Pavicsevics lépett a vonalra.
1. perc: Két rontott győri támadást két rontott podgoricai követett...

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Győr tiszta zöldben, a Buducsnoszt fehér-kékben játszik.

ELŐZMÉNYEK

– Eldőlt a továbbjutás, készülhetnek az újabb négyes döntőre?
– Ilyet már csak kabalából sem mond az ember – válaszoltaDanyi Gábor,a címvédő Győr női kézilabdázóinak edzője a Nemzeti Sportnak, aki csapatával meggyőző, 11 gólos sikert aratott a Bajnokok Ligája-negyeddöntő idegenbeli első mérkőzésén a montenegrói Buducsnoszt ellen. – De nem is kell álszentnek lenni, nyilván hatalmasat léptünk a továbbjutás felé. Az élet ugyanúgy megy tovább az első mérkőzés után, azokra az elemekre koncentrálunk a héten, amelyek az egyébként tényleg meg­győző és határozott játékunkba hibaként becsúsztak, mert ezeket ki kell javítanunk. Reálisan kell néznünk az eredményt, arra a polcra tenni, ahová való. Nagyon szervezetten és jól, csapatként játszottunk, a Podgorica viszont tudása alatt. Valószínűsíthető, hogy a szombati visszavágón ennél jobban kézilabdázik, és nem szeretnék kellemetlen perceket átélni hazai pályán.

– Huzamosabb ideje rendkívül hatékonyan működik a védekezésük, amely Montenegróban is jó volt. Ez, illetve a remek kapusteljesítmény döntött?
– A védelem és a kapus Amandine Leynaud teljesítménye valóban kiemelkedő volt, emellett lerohanásból és felállt fallal szemben is könnyen tudtunk gólokat szerezni. A Buducsnoszt agresszív, olykor a durvaság határát súroló öt egyes védekezését fel tudtuk törni, az első pillanattól kezdve ziccereket alakítottunk ki. Alaposan felkészültünk, személyre szabottan gyakoroltuk a támadó- és a védelmi taktikát. A fölényes győzelem a játékosok érdeme, mert én azt vallom: az edző tisztességgel felkészül, becsülettel gyakorol és videózik, aztán néha a fele vagy semmi sem jön vissza a meccsen a megbeszéltekből. Mi viszont nagyon koncentráltan, igazi csapatként, egységesen játszottunk, ez volt a titka a győzelmünknek

– Az aktuális Bajnokok Ligája-idényben a podgoricai első meccsük volt az eddigi legjobb?
– Igen. Az Odense elleni hazai mérkőzésünkön nyújtottunk még kiemelkedő teljesítményt, de a negyeddöntő első találkozója még annál is meggyőzőbb volt, és az értékét csak emeli, hogy a Moracsa-csarnokban mutattunk ilyen játékot. Nem akarom misztifikálni, de ez szentély, akkor is, ha most nem lehettek nézők – a hellyel, önmagaddal és a Buducsnoszttal is meg kell küzdened.

– A montenegróiak – élükön a trénerrel, a játékosként hatszoros BL-győztes Bojana Popoviccsal – a vereség után azt hangsúlyozták, pillanatnyilag a Győr a világ legjobb csapata.
– Megtisztelő, ha ilyeneket mondanak, főleg, ha Bojana Popovics állítja, aki látott már néhány meccset életében, igaz, főleg még inkább játékosként. A legjobbak szeretnénk lenni, és hosszú évek óta ott is vagyunk a csúcson, ám hogy egy adott pillanatban ki a világ legjobbja, hogy a BL négyes döntő két napján ki tudja a leginkább érvényesíteni a tudását és akaratát, az más kérdés. Ugyanakkor kétségtelen, hogy az elmúlt két hónapot nézve olyan formát mutattunk, amellyel a világ legjobbjai között vagyunk.

– Az utolsó, egyben a legfontosabb két hónapot tapossuk az idényben. Mi a meggyőző játék kulcsa?
– Nyilván az ember próbálja úgy időzíteni a formát és éppen akkor játszani a legjobban, amikor kell. Viszont ne felejtsük el, a világjárvány miatt annyi mindent kellett újratervezni, improvizálni és az adott helyzethez megfelelően cselekedni, hogy a kulcs inkább az, ahogyan eddig kezeltük ezt a furcsa vírushelyzetet. Odafigyelünk, csakis a szakmára, magunkra összpontosítunk, és nem foglalkozunk a külső körülményekkel, nem hagyjuk magunkat kizökkenteni a ritmusunkból.