Női kézi BL: az Esbjerg jutott be utolsóként a final fourba

2022.05.08. 17:36
Kristine Breistöl 9 góllal vette ki a részét a CSM elleni sikerből (Fotó: AFP)
A dán Team Esbjerg az idegenbeli egygólos sikert követően hazai pályán 27–27-es döntetlent játszott a román CSM Bucuresti-tel, s bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjébe.

A Győri Audi ETO, a francia Metz, valamint a címvédő norvég Vipers Kristiansand után a dán Team Esbjerg jutott be utolsóként a BL final fourba.

A CSM Bucuresti ugyan az első félidőt követően továbbjutásra állt Esbjergben, sőt, a második játékrészben is vezetett 19–17-re, ezt követően azonban egy 4–0-s sorozattal fordított a dán gárda. A hajrában már négy góllal is vezetett az Esbjerg, majd a CSM az utolsó percben egyenlített. A dánok összesítésben egy góllal bizonyultak jobbnak, s készülhetnek a final fourra. 27–27

A négyes döntőt június 4–5-én rendezik a budapesti MVM Dome-ban. A final four sorsolását május 10-én, 18 órától tartják élő adásban a Sport Tv-n.