Női kézi: „A végén benne volt a fejekben Tomori elvesztése”

2018.03.23. 11:26
A magyar női kézilabda-válogatott előbb elbúcsúztatta a nemzeti csapattól visszavonuló Görbicz Anitát, majd egy végletekig kiélezett meccsen megszorongatta Hollandiát, de 19–18-ra kikapott a legutóbbi vb bronzérmesétől. A vereségnél fájóbb, hogy Tomori Zsuzsanna az utolsó percekben súlyos térdsérülést szenvedett. A találkozó után Kim Rasmussen szövetségi kapitány mellett Bódi Bernadett és Bíró Blanka is értékelt.

Görbicz Anita a mérkőzés után Görbicz Anita a mérkőzés után

Görbicz Anita búcsúztatása

Az összefoglalót ide kattintva olvashatja el!

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
7. CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 18–19 (11–10)
Győr, 4500
néző. V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – Bódi 3, HORNYÁK D. 4, KOVACSICS 2, Kisfaludy 1, Tomori 2, Schatzl Nadine 1. Csere: Kiss É. (kapus), Kovács Anna 2 (1), Háfra, Szabó L., Puhalák 2, Lukács 1, Tóth G. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
HOLLANDIA: WESTER – BONT 6, Van der Heijden 1, Groot 1, BROCH 6, Abbingh 3 (2), Smeets 1. Csere: Dulper, Snelder 1, Knippenborg, Van Olphen. Szövetségi kapitány: Helle Thomsen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 10. p.: 4–5. 13. p.: 6–5. 17. p.: 6–7. 25. p.: 8–8. 36. p.: 14–12. 42. p.: 15–14. 48. p.: 17–15. 54. p.: 18–18. 57. p.: 18–19
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2