Férfi kézi: elképesztő „focihangulat” az arénában, Eklemovicsék veresége - videó

2013.10.07. 13:04
A legutóbbi Bajnokok Ligája-sorozatban a final fourig jutó Vive Targi Kielce nyerte meg a lengyel férfi kézilabda-bajnokság hétvégi szuperrangadóját: Bogdan Wenta együttese 32–28-ra nyert a Wisla Plock vendégeként, annak ellenére, hogy a hazaiak a szünetben még egy góllal vezettek (15–14), és szurkolóik fergeteges hangulatot varázsoltak az arénába. A Plockban Eklemovics Nikola egy gólt szerzett, a hazaiaknál amúgy Mariusz Jurkiewicz (9 gól), míg a vendégeknél Ivan Cupic (8) és Julen Aguinagalde (7) volt a legeredményesebb gólszerző.

A francia bajnokságban is csúcsrangadót rendeztek: a PSG óriási csatában 30–29-re győzte le otthon a Montpellier-t, így már csak a párizsi bajnokcsapat veretlen a Division 1-ben. Császár Gábor csapata ugyan vezetett hattal is a második félidő közepén, ám a hajrában kiengedett. A magyar irányítónak csak epizódszerep jutott a mérkőzésen, gólt nem szerzett. A PSG legeredményesebb játékosa Mikkel Hansen (7), illetve Samuel Honrubia (6) volt, a vendégeknél William Accambray és Dragan Gajic (7-7) lődözte a legszorgalmasabb tempóban a gólokat.