Férfi U20-as kézi Eb: legyőzték a németeket, az ötödik helyért játszanak a mieink

Cs. B.Cs. B.
2022.07.15. 14:40
Legyőzték a németeket, az ötödik helyért játszanak a mieink (Fotó: MKSZ)
Magyarország 35–32-re legyőzte Németországot a Portugáliában zajló U20-as férfi kézilabda Európa-bajnokság helyosztóján, így az 5. helyért játszhat majd a Dániát felülmúló Franciaországgal.

A Spanyolország elleni középdöntős mérkőzés(30–32)második félidejében megsérülő Jánosi Tamás nem játszhatott a németek ellen. A mieink azonban nélküle is boldogultak: az első félidőben három góllal jobbnak bizonyultak a németeknél. Noha a végéhez közeledve ledolgozta hátrányát Németország, a mieink magasabb fokozatba kapcsoltak, és megnyerték a mérkőzést.

Csapatunk ezzel minden idők harmadik legjobb magyar férfi junior Eb-eredményét érte el, az 1998-as bronzérem és a 2004-es 4. hely után.

KÉZILABDA
FÉRFI U20-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG
5–8. HELYÉRT
MAGYARORSZÁG-NÉMETORSZÁG 35–32 (19–16)

Porto, V: D. Accoto Martins, R. Accoto Martins (portugálok)
MAGYARORSZÁG: Palasics, Takács (kapusok), Ilic, Imre 2, Karai 1, Krakovszki B. 4, Krakovszki Zs., Ludman, Lukács 7, Ónodi-Jánoskuti 4, Papp 7, Pergel 1, Radvánszki, Sisa 3, Sztraka 1, Temesvári 5, Tárnoki. Szövetségi edző: Sótonyi László.
NÉMETORSZÁG: Ludwig, Grupe (kapusok), Ciudad Benitez 1, Eißing 2, Fischer 7, Freihöfer 1, Kranzmann 2, Langhoff 4, Neudeck, Orlov 6, Seitz 4, Scholtes 2, Schöttle, Steinhaus 1, Uscins 2, Wilhelm. Szövetségi edző: Martin Heuberger.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 1/0, ill. 2/2.

Dánia–Franciaország 25–27 (11–12)