Férfi kézilabda: székelyudvarhelyi győzelem a bajnok otthonában

2017.12.03. 18:15
A macedón irányító, Kuzmanoszki egy gólt szerzett
A bajnoki címvédő bukaresti Dinamo otthonában aratott kétgólos, 31–29-es győzelmet a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata, s ezzel ismét a táblázat harmadik helyét foglalja el.

Az alapszakasz odavágóinak utolsó körét rendezték a román férfi kézilabda-bajnokságban: a Székelyudvarhelyi KC a – magyarra fordítva – Bölények Ligája néven futó bajnokságot az elmúlt két idényben megnyerő bukaresti Dinamo vendégszeretetét élvezte. A Dinamóét, amely – korábbi önmagához képest, legalábbis – hullámvölgyben van, legutóbbi 12 hivatalos találkozójából csupán kettőt nyert meg. Igaz, hat mérkőzést a Bajnokok Ligájában játszottak a bukarestiek, s bár továbbjutási reményeik rég elszálltak, rendszerint megizzasztották ellenfeleiket, ahogy történt az csütörtök este a Schaffhausen ellen is.

Udvarhelyi szempontból jól indult a találkozó, a hazaiak trénere a 10. percben 2–4-nél kénytelen volt időt kérni. Ez sem segített, újabb tíz perc elteltével Vilovszki Uros ötödik góljával már néggyel ment a Székelyudvarhely (7–11). Emberhátrányok, csúnyán fölé durrantott Krivokapics-lövések, és főként nulla udvarhelyi kapusteljesítmény kellett ahhoz, hogy a 26. percben újra döntetlen legyen az állás (14–14). A rendkívül agilis Vilovszki szerezte az első játékrész utolsó találatát, hatodik góljával 17–18-ra módosult az eredmény.

A pihenőt követően hét és fél percig nem talált kapuba Dragan Djukics csapata, a házigazdák ezalatt elléptek négy góllal (22–18). A csereként beálló Szaldacenka bravúrjai hiábavalóak voltak, támadásban döcögött a szekér (26–23). A fehérorosz kapus azonban nem adta fel, remeklésének köszönhetően az utolsó tíz percnek 26–26-tal vághattak neki a felek, sőt Vilovszki hetedik góljával már újra a Székelyudvarhelynél volt az előny (26–27).

A hajrában felváltva estek a gólok, Krivokapics kétszer is jókor villant, az SZKC 31–29-es, fontos győzelmet aratott Bukarestben.

A visszavágókból idén még két fordulót lejátszanak, de az SZKC-ra addig egy pokolian nehéz kupameccs is vár: szerdán Bukarestben, a CSM ellen próbálja meg kivívni a nyolc közé jutást, a továbbjutás egyetlen találkozón dől el.

A 13. forduló eredményei: Dinamo Bucuresti–Székelyudvarhelyi KC 29–31, Temesvári Politehnica–Nagybányai Minaur 26–19, Politehnica Iasi–Fogarasi CSM 25–25, CSM Bucuresti–Dunarea Calarasi 36–29.

Hétfőn játsszák: CSU Suceava–HC Vaslui, CSM Focsani–Tordai Potaissa, HC Constanta–Steaua Bucuresti.

Az élmezőny: 1. Steaua 28 pont/12 mérkőzés, 2. Torda 27/12, 3. Székelyudvarhely 26/13, 4. Temesvár 26/13, 5. Dinamo 24/13, 6. CSM Bucuresti 24/13, 7. HC Constanta 23/12, 8. Calarasi 22/13.