Férfi kézilabda MK: nyolc közé jutott az FTC és a Tatabánya is

CS. M.CS. M.
2022.02.09. 19:44
A Ferencváros 29–24-re nyert a Balatonfüred ellen, míg a Grundfos Tatabánya KC 30–24-re legyőzte a Komlót a férfi kézilabda Magyar Kupa szerdai nyolcaddöntőjében.

Mindhárom szerdai mérkőzés késő délután, 18.00-kor kezdődött. A Ferencváros és a Balatonfüred szoros, kiélezett meccset játszott egymással: pár perccel a szünet előtt még 13–13 volt az állás, de ekkor zsinórban három gól érkezett a Fraditól, amely háromgólos előnnyel vonulhatott szünetre. A folytatásban többször is kiegyenlített a Balatonfüred, a hajrára azonban elfogyott, így az FTC győzött 29–24-re. Imre Bence hat lövésből hat gólt szerzett.

A Tatabányának sem volt egyszerű dolga a Komló ellen, a szünetben még csak két góllal vezetett (13–15). A második játékrészben ráadásul egy gólra is feljöttek a hazaiak (19–20), de az utolsó negyedórában elkezdett nőni a különbség a csapatok között, s a tatabányaiak győztek 30–24-re.

Elképesztően izgalmasra, szorosra sikeredett a Csurgó és a Fejér-B.Á.L. Veszprém közti összecsapás. Végig fej-fej mellett haladtak a felek, a szünetben döntetlen volt az állás (17–17), majd a második játékrészből is közel 20 perc eltelt már, amikor az egyik csapat két góllal meglépett. A kiélezett hajrát végül a Veszprém bírta jobban, 31–30-re nyert, így továbbjutott.