Férfi kézilabda: az Atlético a klub-vb-n visszavágott a Kielnek

2012.09.01. 17:33
A Bajnokok Ligája döntőjének két legutóbbi résztvevője vívta a finálét a férfi kézilabdázók Katarban zajló nem hivatalos klubvilágbajnokságán, és az Atlético Madrid 28–23-as győzelmével visszavágott – amúgy a klub-vb-n is címvédő – német riválisának.

Az Atlético Madrid vezetésével indult a találkozó, és a spanyolok nem is engedték ki a kezükből az előnyt a félidő hajrájáig, a Kiel 11–10-nél, a 24. percben vezetett először, de a madridiak a szünetre kiegyenlítettek (13–13).

A második félidő feléig fej fej mellett haladtak a felek, a 45. percben azonban 19 gólnál „beragadtak” Marko Vujinék, Javier Hombrados „lehúzta a rólót”, az Atlético négy perc alatt sorozatban hat gólt dobva elhúzott 26–19-re, ezután pedig már nem volt kérdés, hogy melyik csapat nyeri meg az összecsapást.