Férfi kézi NB I: kilencgólos hátrányból állt fel a Füred

2021.09.24. 20:29
Szöllősi Balázs nyolcat lőtt a Dabasnak (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló, archív)
A Balatonfürednek hatalmas hátrányt kellett ledolgoznia hazai pályán a Dabassal szemben, ami egy erősebb második félidővel sikerült, így végül hárommal nyert a férfi kézilabda NB I-ben. Második győzelmét könyvelhette el a Kecskeméten diadalmaskodó Fejér-B.Á.L. Veszprém.

Az előző kiírásban az élvonalban éppen csak bennmaradó Dabas a Balatonfüred vendégeként hiába kezdett meggyőzően – 19 perc után 12–3-ra vezetett –, pont nélkül maradt. A félidő hátralevő részében a dabasiak már nem találtak be, ellenben hatot kaptak, a szünetre így már csak háromgólnyi előnyük maradt. A második játékrészben folytatódott a fürediek dominanciája a nyolc gólig jutó Szöllősi Balázs vezérletével, miközben a vendégek mindössze kilencszer voltak eredményesek.

A forduló másik összecsapásán a Fejér-B.Á.L. Veszprém magabiztosan hozta a kötelezőt a frissen feljutó és továbbra is nyeretlen Kecskemét ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–DABASI KC VSE 24–21 (9–12)
Balatonfüred, 500 néző. V
: Altmár, Horváth M.
BALATONFÜRED: Bősz – Rodríguez P. 1, Mailonvic 3, TOPIC 4, Dénes 1, SZÖLLŐSI B. 8 (2), Bóka 1. Csere: TÓTH MIHÁLY (kapus), KEMÉNY 4, Varga M., Szmetán M., NÉMETH B. 1, Gosztovics 1, Szűcs B., Brandt, Draskovics. Edző: György László
DABAS: HOLLÓ – Ács T. 1, Fekete B. 1, TÖRÖK 5 (1), Szöllősi Sz. 2, KOLLER 4, Laurinyecz 3. Csere: Szikora (kapus), Váczi M., Garajszki, Zatureczki 1, Horváth L., Tarabochia 2, Katona, KENDE 2. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 19. p.: 3–12. 29. p.: 9–12. 33. p.: 10–14. 38. p.: 14–14. 44. p.: 14–16. 47. p.: 17–16. 50. p.: 18–19. 58. p.: 24–19.
Kiállítások: 12, ill.12 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
György László:
– Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés. Húsz percig aludtunk, majd kilencgólos hátrányunkat követően óriási energiákat mozgósítva megfordítottuk a meccset. Hatalmasat harcoltunk és küzdöttünk, nagyon fontos győzelmet arattunk.
Tomori Győző: – Sajnos nagyarányú előnyünk minket tett kapkodóvá és görcsössé. Meg kell tanulnunk sokgólos vezetésünknél is nyugodtnak és higgadtnak maradni.

KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP–FEJÉR-B.Á.L VESZPRÉM 19–28 (8–14)
Kecskemét, 800 néző. V:
Hargitai, Markó.
KECSKEMÉT: Marczika – Enomoto 3, Országh 2, KARAI 5, Simon B., Sipeki, Horváth A. Csere: Deményi (kapus), Füstös A., Vetési 3 (2), Szrnka 1, Hiramoto 1, Csordás 2, Mazák L., Menyhárt 2 (1), Szeverényi. Edző: Bencze József
VESZPRÉM: Borbély 1 – Tóth P. 3, Széles 1, ÉLES B. 8 (3), Vajda 2, FAZEKAS G. 4, Hári. Csere: Podoba (kapus), Bugyáki, Kurucz 3, Kristóf 1, Tóth J. 1, Seregi 1, Somogyi B. 2, Szmetán P. 1, Tóth Márton. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3. 13. p.: 4–4. 20. p.: 5–9. 27. p.: 7–11. 37. p.: 11–17. 44. p.: 13–21. 51. p.: 15–25. 57. p.: 17–28.
Kiállítások: 6, ill., 10 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill., 4/3
Bencze József:
– A Veszprém hengerelt, mi pedig partnerek voltunk. Sajnálom, hogy ilyen hitehagyottan játszott a csapatom, ha így folytatjuk, nem sok esélyünk lesz benn maradni. Sürgősen le kell vonni a következtetéseket, teljesen más hozzáállás kell a társaságtól. Ezek is mi vagyunk, megpróbálunk javítani.
Tombor Csaba: – Tartottunk ettől a mérkőzéstől, sokat is készültünk rá. Az elkövetkező időszakban jön hozzánk a „nagy” Veszprém, utána megyünk Gyöngyösre és Szegedre, ezeken a meccseken nem mi leszünk az esélyesek, így fontos volt, hogy két ponttal távozzunk Kecskemétről. A csapat maximálisan betartotta a megbeszélteket, a védekezés és a kapus teljesítmény is rendben volt. Akadtak ugyan hibák, de tanulunk belőlük.

1. Szeged 4 4 160–93 +67 8
2. Veszprém 3 3 103–72 +31 6
3. Balatonfüred 3 2 1 81–70 +11 5
4. Fejér-B.Á.L. Veszprém 3 2 1 91–87 +4 4
5. Dabas 3 1 1 1 71–70 +1 3
6. Gyöngyös 2 1 1 54–48 +6 2
7. FTC 2 1 1 58–54 +4 2
8. Csurgó 2 1 1 47–58 –11 2