Férfi kézi NB I: a Fradi otthon, a Csurgó idegenben nyert

2022.11.05. 20:18
Kökény Beatrix és Imre Géza gyermeke, Imre Bence kilenc lövésből kilenc gólt szerzett az FTC színeiben (Fotó: Dömötör Csaba)
Húsz percig tartotta magát az újonc Budai Farkasok az Európa-liga-szereplő Ferencváros ellen, majd a hazai pályán játszó fővárosi zöld-fehérek végül simán, 35–27-re győztek a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A nyolcadik forduló másik két mérkőzésén a Csurgó végig vezetve nyert Dabason, ahogy a Gyöngyös is simán legyőzte a nemzetközi porondon is érdekelt Fejér B.Á.L. Veszprémet.

Az újonc Budai Farkasok kifejezetten jól kezdte FTC elleni idegenbeli mérkőzését, 4–2-es előnye után ugyan a házigazda fordított, de a vendégek is megtették ugyanezt és a 18. percben megint kettővel vezettek. Pásztor István együttese azonban jól hajrázott az első félidőben, és 16–14-ről várta a folytatást.

A második játékrészben sokáig nem változott jelentősen a különbség, de az FTC kapujában remeklő Borbély Ádám és Győri Kristóf, valamint a mérkőzést kilenc lövésből kilenc góllal záró Imre Bence vezérletével az FTC 35–27-re nyert.

A Csurgó már az első pillanatoktól kezdve magához ragadta a kezdeményezést Dabason és már a 13. percben 10–3-ra vezetett. A Pest megyeiek a második félidő elejére három gólra csökkentették ugyan hátrányukat (12–15), de ezután ismét ritmust váltottak a vendégek, akik a kapuban remeklő és 14 védéssel záró Holló Balázs vezérletével győztek 29–22-re.

A Gyöngyös is hamar elhúzott a Fejér B.Á.L. Veszprém ellen, hazai pályán, hiszen már a 14. percben 13–6-ra vezetett. A bakonyiak a szünet előtt ugyan visszajöttek három gólra is, de a második félidőben nem tudtak faragni hátrányukból. A Heves megyeiek előnyüket fokozatosan növelve 37–28-ra nyertek.

FÉRFI KÉZILABDA
NB I, 8. FORDULÓ
FERENCVÁROS–BUDAI FARKASOK 35–27
Elek Gyula Aréna, 600
néző. V: Bóna, Földesi
FERENCVÁROS: Győri K. – IMRE B. 9 (1), Balogh Zs., Debreczeni 3, J. Mikita 1, Nagy B. 4, BOHÁCS 5. Csere: Borbély (kapus), Bognár A., ÓNODI-JÁNOSKÚTI 4,  Fűzi 2,  Prainer 3, Csörgő 2, Pordán, Török Á. 2. Edző:  Pásztor István
BUDAI FARKASOK:
Merkovszki – Kecskeméti, Enomoto 4,  Vuleta  3,      KVASTEK 3,  NAGY SZ. 8, Nurelden 3 (2). Csere: Tóth N. (kapus), Rédai, Szövérdffy 4,  Turák, Valler 1, Kovács Á., Holdosi 1, Benmiloud, Puskás. Edző:  Koi Endre
Az eredmény alakulása. 7. perc:
2–4. 11. p.: 6–5. 18. p.: 9–11. 27. p.: 15–12. 38. p.: 21–19. 44. p.: 26–22. 52. p.: 30–25.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2

Pásztor István:
– Ez a mérkőzés azért volt kimondottan hasznos, mert rávilágított a hiányosságainkra. Az ellenfél jó és taktikus játékot játszott, mi is becsülettel küzdöttünk, de tizenkét technikai hibát követtünk el, ez bajnoki mérkőzéseken megengedhetetlen.
Koi Endre:
–  Jó mérkőzés volt, elterveztük, hogy mikor lassítjuk a játékot és mikor rontunk rá az ellenfélre. Aztán fokozatosan fogyott az erőnk, plusz egy sérülésünk is volt, s ekkor eldőlt a mérkőzés. Csapatom kilencven százalékig teljesítette az elképzelteket.

DABAS KC–CSURGÓI KK 22–29
Dabas, OBO Aréna, 600   néző.  V: Bíró Á., Kiss O.
DABAS:
Pallag – Horvat 3, Fekete B., Garajszki, Koller 3, Szöllősi Sz. 1, Tarabochia 3 (1). Csere: NAGY T. (kapus), Bálint B. 3, Bognár N. 1, Gáspár K., Talabér, Katona, Hutvágner, Ács T. 3,  Zdolik  5. Edző: Tomori Győző.
CSURGÓ: HOLLÓ – Tóth Á. 1, Rotim, KRSZMANCSICS 8 (4), Gábor M. 2, Spruk 1. Csere: Füstös Á. (kapus), Szeitl L. 2, Bazsó, KRECIC 10, Herceg, Skol 1, Borsos 2,      Vasvári, Gebhardt, Markez 2. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 13. p.: 3–10. 22. p.: 6–15. 35. p.: 13–19. 44. p.: 17–21. 56. p.: 20–27.
Kiállítások:
2, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 5/1, ill. 4/4
Tomori Győző:
– A mérkőzés első húsz perce megpecsételte a sorsunkat. Fegyelmezett, türelmes támadójátékra készültünk, de nem tudtuk megvalósítani.
 Baranyai Norbert: – A múlt heti vereség után nagyon akartuk ezt a győzelmet. Örülök, hogy mindenki, aki pályára lépett, hozzá tudott tenni a csapat teljesítményéhez.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–FEJÉR B.Á.L. VESZPRÉM 37–28 (20–16)
Gyöngyös, 1100
néző. V: Bócz, Wiedemann.
GYÖNGYÖS:
A. Tomics – POTISK 11, Gábori 1,  Gerdán, HEGEDŰS M. 6,  VARSANDÁN M. 3 (2),  Schäffer 1. Csere: Bartucz (kapus), Nkousa 1,   Halász L. 3, Bura 2, Lakosy 2, Schmid 2, Gráf 1, JÓGA 4, Menyhárt. Edző:  Bíró Balázs
VESZPRÉM:
Podoba – Szmetán P. 1, Pulay 2,  STRANIGG 6, Szrnka 3,      ÉLES B. 9 (1),   Molnár B. 1. Csere: Miklós G. (kapus), Tóth P. 1,  Hári 1,      Preszter, Szucsik B.1, Ludmán, Bugyáki 2, Vetési, Szatmári 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása.
6. perc: 7–4. 12. p.: 12–6. 18. p.: 15–7. 24. p.: 16–12.  36. p.: 24–19. 42. p.:  29–23. 48 p.: 32–25. 54. p.:  34–26.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek:  2/2, ill. 3/1

Bíró Balázs:
– Egyáltalán nem volt könnyű mérkőzés, de igyekeztünk nagy tempót diktálni, ami kamatozott. Örülök, hogy olyan találkozót játszottunk hazai pályán, ahol nem rontottuk el a végjátékot.
Konkoly Csaba: – Kapkodósan kezdtünk, s mire rendeztük a sorokat, a Gyöngyös már meglépett. A második félidőben adódott egy olyan negyedóra, hogy mindössze két gólt szereztünk, ez rányomta a bélyegét a találkozó további alakulására. Újabb tapasztalatokat szereztünk, reméljük, hogy a játékosok önbizalma nem fog elszállni.

1. Veszprém 6 6 225–160 +65 12
2. Szeged 7 6 1 250–192 +58 12
3. Tatabánya 7 6 1 211–193 +18 12
4. Csurgó 8 5 1 2 224–209 +15 11
5. FTC 7 5 2 248–208 +40 10
6. Balatonfüred 8 4 2 2 230–219 +11 10
7. Komló 7 3 2 2 204–192 +12 8
8. NEKA 7 3 1 3 185–183 +2 7