Férfi kézi NB I: a Gyöngyös kiütötte a Tatabányát

2021.09.11. 20:51
Topic gólja egy pontot ért a Balatonfürednek (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
A Budakalász otthon tartott egy pontot a Balatonfüred ellen a férfi kézilabda NB I első fordulójában. Egerben nyert a Dabas, a Gyöngyös kiütötte a Tatabányát.

Végig kiélezett mérkőzést játszott egymással a Budakalász és a Balatonfüred. A gólszegény mérkőzés 52. percében 20–18-ra vezetett a hazai csapat. Az 55. percben a tavaly óta magyar állampolgársággal is rendelkező Topic Petar egyenlített. A folytatásban már nem született gól.

A Tatabánya nagy veresbe futott bele Gyöngyösön, pedig a 15. percben még 8–8 volt az állás. A szünetre azonban már hétgólos előnnyel mehetett a Gyöngyös. A folytatásban sem tudta összekapni magát a Bányász, a hazai csapat már tíz góllal vezetett a 42. percben (23–13). A Gyöngyös végül 30–22-re nyerte meg a mérkőzést.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
BUDAKALÁSZ KZRT–BALATONFÜREDI KSE 20–20 (11–11)
Budakalász
, 150 néző. V: Andorka, Hucker
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú, PERISICS 7 (1), Schmid 3 (1), MIKALIN 1, JURIC-GRGIC 5 (1), Holpert 2
Csere: Djordjeszki (kapus), Tyiskov, Fórizs 1, Maracskó, KISS B. 1, Kovács D., DÁVID, Vrhovina, Sinkovits
Edző: Csoknyai István
BALATONFÜRED: Andó – P. Rodríguez 3, VARGA M. 5, TOPIC 3, Szűcs B., Szöllősi B. 3 (1), Bóka 2
Csere: TÓTH MIHÁLY (kapus) – Kemény, Szmetán M., Németh B., Gosztovics 1, Dénes 1, Draskovics, Malinovic 2, Brandt
Edző: György László
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–4. 20. p.: 9–6. 26. p.: 11–9. 37. p.: 15–11. 48. p.: 17–17. 52. p.: 20–18. 55 p.: 20–37
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/1
Csoknyai István:
– Csalódott vagyok, hiszen sok energiát fektettünk a mérkőzésbe. A védekezésünk és kapusteljesítményünk kiváló volt, ennek köszönhetően szereztük meg az egyik pontot. Küzdelmes két félidőt játszottunk, talán a támadásunk minősége volt most egy kicsit szerényebb.
György László: – Többször padlón voltunk ezen a mérkőzésen, de sikerült visszajönnünk. Buta hibákat követtünk el, a támadójátékunk akadozott, ezzel szemben a védekezésünk stabil volt és Tóth Misi is jól teljesített a kapuban. Örülünk, hogy el tudtunk vinni egy pontot Budakalászról.

SBS-EGER–DABAS KC VSE 20–24 (9–11)
Eger, 500 néző. V: Nagy F., Túróczy J.
EGER: BALOGH T. 1 – Tóth R. 4, Pulay 1, Machác 1, KISS G., Bernatonis 5, Holdosi 2
Csere: Lezák 1 (1), Szuharev 1, Szepesi N., Tóvizi 3, Kovács M. 1
Edző: Tóth Edmond
DABAS: PALLAG – Ács 3, Fekete B. 2, TÖRÖK 5, SZÖLLŐSI SZ. 4, Koller 1, Laurinyecz 4
Csere: Szikora (kapus), GARAJSZKI, Tarabochia 2, Váczi M. 3
Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 12. p.: 2–5. 18. p.: 4–5. 24. p.: 5–8. 36. p.: 10–13. 42. p.: 15–16. 48. p.: 18–19. 54. p.: 20–21
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Tóth Edmond:
– Az év legnehezebb mérkőzésén vagyunk túl, mindenkiben nyomot hagyott mentős társunk, Fónagy Miklós elvesztése és az ezzel járó megemlékezés. Egységesek voltunk, sokat dolgoztunk, a támadójátékunk viszont nagyon akadozott. Ennyi ziccert hazai pályán talán még soha nem hibáztunk.
Tomori Győző: – Emlékeim szerint NB I-es csapatként még nem nyertünk Egerben. A kiváló védekezésünk parádés kapusteljesítménnyel párosult, ami döntő volt a mérkőzés alakulását illetően. Támadásban is léptünk előre.

HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS–GRUNDOS TATABÁNYA KC 30–22 (16–10)
Gyöngyös, 950 néző. V: Bócz, Wiedemann
GYÖNGYÖS: A. TOMICS 1 – Vaszics, Markez, Duris 3, Vilovszki 1, HAMIDOVIC 6, Varsandán M. 4 (2)
Csere: Merkovszki, Nagy B. (kapusok), PAPP B. 6, Ubornyák 4, Hegedűs M. 3, Nkousa 1, Gábori 1, Gerdán, Gráf
Edző: Konkoly Csaba
TATABÁNYA: Wyszomirski – Hornyák P., ANCSIN G. 4, GYŐRI M. 4 (1), Usal, ZDOLIK 4, Sunajko S. 3
Csere: Bartucz (kapus), Balogh Zs. 4 (3), Molnár B., Bálint B. 1, Hornyák B. 1, Stojnic 1, Bognár Á., Fotache
Edző: Vladan Matics
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Konkoly Csaba:
– Nem ilyen eredményt vártunk az évek óta bronzérmes csapat ellen, a különbség kicsit túlzó, de megérdemeltük, mert minden elemében felülmúltuk a Tatabányát. A kimagasló kapusteljesítményünk mutatja a védelmünk színvonalát is, a srácok betartották, amit megbeszéltünk, ez a siker adhat egy erős kezdőlöketet.
Vladan Matics: – Megérdemelten nyert a Gyöngyös, és csak annyit tudok mondani, hogy nekünk nagyon hosszú lesz ez a szezon. Eleve sok változás volt a csapatunkon belül. A meccs elején nem voltunk rosszak, de aztán teljesen szétesett a játék. Bocsánatot kérek a szurkolóinktól, akik szép számmal eljöttek az első meccsünkre.