Férfi kézilabda MK: ez a szabálytalanság döntött – videó

2017.04.16. 12:55
A Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata feltöltött a Youtube-csatornájára egy videót, amelyen jól látható az a jelenet, amely végül is eldöntötte a Magyar Kupa döntőjét a Telekom Veszprém javára.

A Szeged nyolc másodperccel a vége előtt Balogh Zsolt góljával egyenlített, a Veszprémnek azonban még lehetősége lett volna egy gyors támadásra. Ezt akadályozta meg Matej Gaber azzal, hogy a középkezdéshez rohanó Andreas Nilssont felborította, amiért viszont az új szabályok értelmében hétméteres járt a Veszprémnek. A jelenetet a televíziós közvetítés során nem lehetett látni, a mostani videón azonban jól látszik, mi történt. A büntetőt Aron Pálmarsson értékesítette, így a Veszprém megvédte címét.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
TELEKOM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 23–22 (13–9)
Debrecen,
Főnix Csarnok, 4500 néző. Vezette: Herczeg, Südi
VESZPRÉM: MIKLER – MARGUC 7 (1), Nilsson 1, Nagy L. 1, Schuch, Terzic, Iváncsik G. Csere: Alilovic (kapus), PÁLMARSSON 5 (3), Ilics 1 (1), Sulic 2, LÉKAI 5, Ancsin G 1, Ugalde. Edző: Xavier Sabaté
SZEGED: SIERRA – Buntic 1, Sostaric 2, SKUBE 4, Bánhidi 2, Gorbok, Källman 2. Csere: Sego (kapus), Goncalves, A. Blazevic, Gaber 1, BALOGH ZS. 8 (5), Obranovic, Rodríguez, BODÓ R. 2. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 11. p.: 3–3. 20. p.: 9–4. 26. p.: 12–6. 41. p.: 14–14. 49.p.: 18–19. 55.p.: 21–20
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/5
Xavier Sabaté:
– Egy évvel ezelőtt csak hetesekkel, vagyis szerencsével győztünk, az idén a hatvan percben megnyertük a döntőt. Az igazi játékunkat az első félidőben láthatta a közönség, a másodikban a Szeged nagyszerű húsz percet produkált – Sierra vezérletével. Mégis megérdemelt győzelmet arattunk, mert a végén, a legfontosabb pillanatokban újra összeszedtük magunkat.
Carlos Pastor: – Az első félidőben nagyon rosszul játszottunk, a támadásainkban nem volt átütőerő, sok labdát félhelyzetből lőttünk el, vagy nem is jutottunk lövőhelyzetbe. Mégis fordítottunk a másodikban, és ez a csapat erejét mutatja. Kár, hogy amikor hat a négy ellen játszottunk, akkor nem lőttünk gólt, sőt kaptunk – ez hatalmas hiba volt.