Férfi kézilabda El: négygólos Tatabánya-vereség idegenben

2021.02.18. 22:27
Nem tudott felállni a félidei hátrányból a Tatabánya (Fotó: Hagymási Bence – archív)
A Grundfos Tatabánya 27–23-ra kikapott a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójából bepótolt mérkőzésen.

A magyar csapat 4–2-re vezetett az első félidőben a Kadetten ellen, ezt követően azonban zsinórban hat gólt kapott. A félidőben 14–9-es előúnyben voltak a svájciak. A folytatásban egyszer három gólra is feljött a Tatabánya (21–18), de egyenlíteni nem tudott – végül néggyel maradt alul.

SCHAFFHAUSEN:
PILIPOVIC – Tominec 1, Bartók D. 1, CSÁSZÁR 6, Schmidt 3, Maros 4, FRIMMEL 5 (2).Csere: Biosca (kapus), Novak, Zehnder 3, Schopper, Gerbl, Sesum 1, Schelker 3.Edző: Adelsteinn Eyjolfsson
TATABÁNYA:
Bartucz – Hornyák P. 2, ANCSIN 5, Sipos A. 1, Ilyés, GYŐRI 6 (2), Sunajko S. 1.Csere: Konecny (kapus), Juhász Á. 3, Hornyák B. 1, Debreczeni 1, Zdolik 2, Molnár B. 1.Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc:
2–4. 13. p.: 8–5. 25. p.: 13–6. 38. p.: 19–12. 46. p.: 20–16. 55. p.: 24–20
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 6/2
Vladan Matics:
– Mindent megtettünk a Schaffhausen ellen is, küzdöttünk, de sajnos ennyi ziccert nem lehet kihagyni. A tempó még nem volt tökéletes, viszont a meccs összképe nagyjából rendben volt. Az új játékosainknak még nincs nemzetközi tapasztalata, ezt meg kell szerezniük: egy év múlva kevesebb hiba lesz a játékunkban.

1. Rhein-Neckar Löwen (német) 7 6 1 233–194 13
2. Eurofarm (északmacedón) 8 4 1 3 208–208 9
3. GOG (dán) 7 4 3 220–215 8