Férfi kézi El: az Ystad ellen született meg az FTC első sikere

2022.11.01. 20:15
A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában Ferencváros 37–34-re legyőzte az Ystadot, a Fejér B.Á.L.-Veszprém 33–25-ös vereséget szenvedett a Kadetten Schaffhausentől, míg a Balatonfüred 14 gólos zakót kapott Horvátországban.
Ferencvárosi diadal (Fotó: Árvai Károly) – a galériához kattintson a képre!

FEJÉR B.Á.L.-VESZPRÉM–KADETEN SCHAFFHAUSEN 25–33

Bár a mérkőzés első gólját a kisebbik veszprémi csapat szerezte, a svájciak hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, és gyorsan 3-5 gólos előnyt építette ki. Konkoly Csaba együttese keményen ellenállt, de képtelen volt szorossá tenni a találkozót. A félidőben 16–11-re vezetett a Schaffhausen, a vége 33–25 lett oda. A Göppingen elleni múlt heti meccs után így a második összecsapásán is alulmaradt a magyar együttes.

A svájciak legjobbja Ódinn Thór Ríkhardsson volt tíz góllal, a veszprémieknél Éles Benedek hat gólig jutott. A svájciak magyar légiósa, Bartók Donát három gólt szerzett.

FERENCVÁROSI TC–YSTADS IF HF 37–34

Nagyot küzdött a Ferencváros svéd ellenfelével szemben, és harcias mentalitásának meg is lett az eredménye. A fordulatos első félidőt követően a másodikban már csak a Fradi tudott előnyhöz jutni, s a végén szorosan, de behúzta a találkozót.

A zöld-fehérek legeredményesebb játékosa a 8 gólig jutó Debreczeni Dávid volt, míg az Ystadból Kim Anderson érte el a legtöbb (7) találatot.

NEXE–BALATONFÜRED 37–23

A magyar bajnoki bronzérmes BKSE – amelynek keretéből Bősz Levente és Határ Péter hiányzott – kapkodó játékkal kezdett, a védekezése nem volt hatékony, támadásaiban sok volt a hiba, ezért a hetedik percben, 6–2-es hazai vezetésnél György László vezetőedző időt kért. A horvátok már öt góllal is vezettek, ám a folytatásban a fürediek képesek voltak lelassítani ellenfelüket, és 10–8-ra felzárkóztak. Ezt követően hét percig nem talált be – büntetőből sem – a magyar csapat, a Nexe több kapusbravúrra alapozva 5–0-s sorozatot produkált, és a szünetben már 18–10-es előnyben volt.

A második félidő elején Tóth Mihály váltotta Andó Ariánt a kapuban, de ő sem tudta megakadályozni a teljes összeomlást: egy 6–0-s szériával már 12 gól volt a remekül védekező és két kiváló kapusteljesítményt felvonultató házigazdák előnye. A folytatásban sem változott a játék képe, így a BKSE a vártnál is nagyobb különbséggel maradt alul.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
A-CSOPORT

Fejér B.Á.L.-Veszprém–Kadetten Schaffhausen (svájci) 25–33 (11–16)
Veszprém, 1000 néző. V: Jovic, Arnautovic (bosnyákok)
VESZPRÉM: PODOBA – SZMETÁN P. 4, Pulay 1, ÉLES B. 6 (2), Bugyáki 1, Stranigg 2, Molnár B. 2. Csere: Balogh (kapus), Szrnka 3, Vetési 1, Hári 2 (1), Szatmári 2, Preszter, Éles Zs., Szucsik 1, Rubos. Edző: Konkoly Csaba
SCHAFFHAUSEN: BIOSCA – Tominec 1, BARTÓK 3, MATZKEN 5, Schopper 1, Herburger, Maros 2. Csere: Ziemer (kapus), RÍKHARDSSON 10 (7), Canellas 2, Zabic 1, Heinis 1, Lier 3, Ben Romdhane 2, Obradovic, Brücker 2. Edző: Max Böni
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 8. p.: 2–6. 16. p.: 7–9. 26. p.: 9–12. 37. p.: 15–19. 40. p.: 17–20. 48. p.: 19–27. 54. p.: 24–29. 57. p.: 25–31. Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 7/7
Konkoly Csaba:
– Sajnálom, hogy nagynevű vetélytársunk ellen foghíjas kerettel tudtunk kiállni, ettől függetlenül elégedett lehetek. Talán csak amiatt keserű a szám íze, hogy a három-négy gólos hátrányunkon nem faragtunk tovább. Remélem, a motiváltságunk megmarad, s képesek leszünk átmenteni a magyar bajnokikra.

Ferencvárosi TC–Ystads IF HF (svéd) 37–34 (19–18)
Budapest, Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 2000 néző. V: Mitrevski, Todorovski (macedónok)
FTC: Borbély Á. – BUJDOSÓ 5, Ónodi Jánoskúti 1, Lékai 1, DEBRECZENI 8, Nagy B. 5, KOVACSICS 5. Csere: GYŐRI K. (kapus), Balogh Zs. 3 (2), Mikita 1, BOGNÁR 5, Füzi 3, Prainer, Csörgő. Edző: Pásztor István
YSTAD: Kraft – Karlsson 3, ANDERSSON 7, Stenmalm, Svensson C. 3, SVENSSON J. 5, Dahlin 1. Csere: Stankiewicz 1, Lindskog Andersson 3 (1), MANSSON 6, Honoré 1, Nygren 2, Helmersson 1, Palmar 1, Fernebrand. Edző: Oscar Carlén
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–4. 8. p.: 7–6. 10. p.: 9–7. 16. p.: 11–12. 23. p.: 16–14. 36. p.: 24–22. 44. p.: 27–24. 45. p: 29–25. 50. p.: 31–29. 53. p.: 34–30. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Pásztor István:
– Sokkal gyorsabban játszottunk, mint a svédek, a góljaikra pedig mi is gólokkal reagáltunk, ezzel végig nyomás alatt tartottuk őket. Miután fáradtak és romlott az átlövéseik minősége, akkor meg tudtuk tartani az előnyünket. Fantasztikusan jó volt a hangulat a csarnokban, nagyon szeretném, ha a következő mérkőzéseinkre is ilyen sokan jönnének el.
Oscar Carlén:  – Az első félidőben mutatott játékunk alapján győzhettünk volna, de a hazai csapat jól kihasználta a második játékrészben mutatott hanyatlásunkat. Ilyen közönség előtt, mondjuk, nehéz dolgunk is volt.

C-CSOPORT
RK NEXE NASICE (horvát)–BALATONFÜREDI KSE 37–23 (18–10)
Nasice, 1500
néző. V: Bequiri, Krasniqi (koszovóiak)
NEXE: KUZMANOVIC–MELICS 6 (5), SRSEN 6, Markusic 3, Tomic 1, JELINIC 4, Moslavac 2. Csere: RADOVANOVICS (kapus) 1, Racic 1, Bakics 1, Mileta, SEVEREC 6, Manci Micevic, Velkavrh 3, Kevic, Pribetic 3. Edző: Branko Tamse
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák P. 1, Németh B. 1, Vajda 2, Dénes J., Szretenovics 4, Bóka 2. Csere: Tóth M. (kapus) 1, Kemény 1, Varga M., Szmetán M. 2 (1), Gosztovics 2, Szöllősi B. 5 (1), Malinovics, Szűcs B. 1, Brandt 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–2. 11. p.: 8–3. 15. p.: 8–6. 22. p.: 15–8. 28. p.: 16–10. 35. p.: 18–12. 43. p.: 25–15. 49. p.: 29–16. 55. p.: 34–19.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/2
Branko Tamse:
– Mindvégig kiválóan, nagy iramban és fegyelmezetten kézilabdáztunk. Így teljesen megérdemelt a nagy különbségű győzelmünk. Ezen az úton kívánunk továbbmenni az Európa-ligában.
György László: – Sajnos meg sem tudtuk közelíteni a csurgói teljesítményünket. Sokat hibáztunk támadásban és védekezésben egyaránt, végül megalázó vereséget szenvedtünk.