Férfi kézi Eb: vége a nagy spanyol sorozatnak, Norvégia néggyel nyert

2022.01.23. 22:09
Sagosen (labdával) négy gólt tett bele a közösbe (Fotó: AFP)
A magyar–szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában Norvégia szinte végig vezetve 27–23-ra legyőzte a címvédő Spanyolországot, így a továbbjutás kérdése csak az utolsó fordulóban dől majd el a csoportban.

A címvédő spanyolok Aleix Gómez két góljával úgy kezdték a mérkőzést, hogy azt hihettük, hetedik meccsüket is megnyerik a kontinenstornán, ehhez képest az első öt és fél percet szerzett gól nélkül abszolváló északiak a következő öt percben megtáltosodtak, s 5–2-re fordítottak. Újabb öt perc múlva már öttel mentek a norvégok; 10–5-ös vezetésüknél jobban nem nyílt ki az olló, a szünetig 2-3-4 gól között ingadozott a különbség, végül Sander Sagosenék 14–11-gyel mehettek a pihenőre.

A folytatásban ugyan próbálkoztak a spanyolok becsülettel, a veszprémi Jorge Maqueda szép komótosan szintén eljutott öt gólig – végül hattal zárt –, ám hiába sikerült egy találatra csökkenteni a hátrányt (19–20), egy 11 percig tartó gólcsendet követően ismét elléptek öttel Tönnesenék, ami végül megpecsételte az ibériaiak sorsát.

Ezzel Norvégia 1998 – és 11, a spanyolok elleni vereség – után győzte el újra az Európa-bajnoki címvédőt, amely egyébként 17 Eb-meccset követően szenvedett ismét vereséget a kontinenstornán.

A norvégok diadala egyben azt is jelenti, hogy a továbbjutás kérdése az utolsó fordulóban dől el, amikor Spanyolország Lengyelország ellen játszik, Norvégia pedig az eddig a középdöntőben hibátlan Svédország ellen lép pályára – egyelőre csak annyi a biztos, hogy a két továbbjutó a svéd, spanyol, norvég hármasból kerül ki.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG, KÖZÉPDÖNTŐ
3. FORDULÓ
II. CSOPORT (Pozsony, Ondrej Nepela Arena)

Spanyolország–Norvégia 23–27 (11–14)
Ld: Maqueda 6, A. Gómez 5, Guardiola 3, ill. Barthold 6, Gullerud 5, Sagosen, Thorsteinsen 4-4