Férfi kézi Eb: Macedónia az utolsó pillanatban kiejtette Szerbiát

2016.01.19. 20:05
A lengyelországi férfi kézilabda Európa-bajnokság A jelű csoportjában Macedónia az utolsó előtti másodpercben kiegyenlítve 27–27-et játszott Szerbiával, így megszerezte a csoportharmadik helyet, továbbjutott, a szerbek pedig búcsúztak. Norvégia 29–27-es győzelmet aratott a B-csoportban Fehéroroszország felett, a norvégok négy, a fehéroroszok két ponttal zártak.

A macedón–szerb mérkőzés döntetlenre állt a szünetben (13–13), döntetlenre az utolsó öt perc kezdetén (24–24), így nem meglepő, hogy a végsőkig kiélezett végjátékba torkollt – a macedónoknak annyi előnyük volt, hogy nekik az iksz is elég volt a továbbjutáshoz. Zsarko Sesum kulcsfontosságú pillanatokban vette be Borko Risztovszki kapuját, két perccel a vége előtt, 26–25-ös fórnál a szerbek időkérés után támadhattak. macedón–szerb mérkőzés döntetlenre állt a szünetben (13–13), döntetlenre az utolsó öt perc kezdetén (24–24), így nem meglepő, hogy a végsőkig kiélezett végjátékba torkollt – a macedónoknak annyi előnyük volt, hogy nekik az iksz is elég volt a továbbjutáshoz. Zsarko Sesum kulcsfontosságú pillanatokban vette be Borko Risztovszki kapuját, két perccel a vége előtt, 26–25-ös fórnál a szerbek időkérés után támadhattak.

Sikertelenül (belefutottak egy támadó faultba), az ellentámadásnál pedig kiszórták a bírók a Filip Mirkulovszkit szájba kapó Mijajlo Marszenicset. Sztojancse Sztojlov kihasználta egy kipattanóból a fórt, igaz, korán lendültek akcióba a macedónok, így 26–26-nál volt még egy támadása Szerbiának. Éltek is vele: Ivan Nikcsevics megindult, majd pazar passzt pattintott a szélre Darko Djukicsnak, aki szépen ki is használta a ziccert.

Jött a macedón időkérés, a kapus lehívása és az utolsó akció: Dejan Manaszkov betalált egy másodperccel a vége előtt, a szerbek összeomolva néztek, a 27–27 Macedóniát juttatta tovább! Manaszkov tíz góllal a mezőny legeredményesebbje lett, a szerbek házi gólkirálya az egyaránt hétgólos Zsarko Sesum és Petar Nenadics volt.

A fehérorosz–norvég összecsapáson az első félidő után előbbiek álltak jobban, ám az északiak egy 8–4-es rohammal kezdték a második játékrészt, ezzel magukhoz ragadták az irányítást. Sander Sagosen gólja (22–28) után izgalommentesnek ígérkezett a hajrá, és végső soron az is lett, mert a fehéroroszok ugyan megtáltosodtak és egy 5–1-es szériával feljöttek, de kifutottak az időből, Norvégia 29–27-re győzött. A mezőny legeredményesebbje a fehérorosz Sziarhej Rutenka lett kilenc találattal, a norvégoké Kristian Björnsen ls Christian O'Sullivan (5-5 góllal).