Kettős győzelemmel került a nyolc közé a Veszprém a BL-ben

2021.04.08. 18:22
Nilsson (labdával) hat gólig jutott (Fotó: Földi Imre)<br /><strong>A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!</strong><br />
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóját a Veszprém kényelmes, 14 gólos előnnyel várhatta a Vardar Szkopje ellen, miután az első mérkőzésen, egy héttel ezelőtt 41–27-re nyert. A visszavágó helyenként edzőmeccsjelleget öltött, s hasonlóan fölényes veszprémi győzelmet hozott: David Davis alakulata 9 góllal nyert, és várhatja a Nantes elleni negyeddöntőt.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
TELEKOM VESZPRÉM–RK VARDAR (északmacedón) 39–30 (20–15)
Veszprém, zárt kapuk mögött. V.:
Marín, García Serradilla (spanyolok)
VESZPRÉM: Cupara – SISKARJOV 6, Jahja 3, B. Blagotinsek, Borozan 2, A. NILSSON 6, Manaszkov 2. Csere: Coralles (kapus), Ligetvári, NENADICS 3 (1), Moraes 3, TÖNNESEN 4, STRLEK 5, Maqueda 3, Lukács P., Mahé 2. Edző: David Davis
VARDAR: Risztovszki – Georgievszki 3, CUPIC 4 (2), Gadza 2, SZTOJLOV 5, Dissinger 1, Gyibirov 5 (1). Csere: Kizih (kapus), SEVALJEVICS 5, Walczak 2, Vekic 2, Jotic, Kalaras, Jagurinovszki 1, Dimitrovszki. Edző: Sztevcse Alusevszki
Az eredmény alakulása: 7. perc: 6–6. 13. p.: 10–7. 20. p.: 14–10. 26. p.: 17–12. 36. p.: 27–19. 40. p.: 30–20. 49. p.: 34–25. 56. p.: 38–29
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3
Továbbjutott:aTelekom Veszprém,80–57-es összesítéssel
David Davis:
– Örülök, hogy elértük a negyeddöntőt, ez is volt a célunk. Szerettünk volna a visszavágón is jól játszani, és ez sikerült. Ebben a hatvan percben jól teljesítettek a játékosok, csak elismerő szavakkal illethetem őket. Sok sikert a Vardarnak a jövőben. Nagyon örülünk, hogy folytathatjuk a sorozatot. Reméljük, nemsokára a szurkolók is visszatérhetnek a lelátóra.
Sztevcse Alusevszki: – Csakúgy, mint Szkopjéban, a Veszprém ezúttal is jobb volt. Sok baj volt a visszarendeződésünkkel, és ebből a nagyon sima gólokat szerzett a hazai csapat. Megpróbáltunk mindent, de a Veszprém semmit sem engedett. Minden jót neki a következő körben a Nantes ellen!

A leglényegesebb kérdés már egy héttel ezelőtt a szkopjei odavágón eldőlt, miután a Veszprém 14 góllal győzött a Vardar otthonában, az északmacedónok továbbjutásához valóságos csodára lett volna szükség. Viszonylag hamar eldőlt, hogy ez a csoda „csütörtököt mondott”: miután a Vardar mindössze egyszer vezetett a mérkőzésen – Christian Dissinger góljával 2–1-re a meccs harmadik percében –, a Veszprém gyakorlatilag edzőmeccset vívott Cupicék ellen, s ötgólos félidei vezetés után kilenc góllal diadalmaskodva, összességében 23 góllal jobbnak bizonyulva jutott be a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában.

A hazaiak keretéből Lékai Máté, Gasper Marguc, Nikolaj Markussen és Rasmus Rauge Schmidt hiányzott, ám az ő mellőzésük sem látszott a veszprémiek játékán: az első 30 percben Petar Nenadics kiválóan irányított, a másodikban pedig remekül működött a veszprémi támadógépezet, amelyben a hajrában lehetőséget kapott a Bajnokok Ligájában debütáló 18 éves Lukács Péter is, aki remek gólpasszal tette le a névjegyét a legrangosabb európai kupasorozatban.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Danyiil Siskarjov és Andreas Nilsson volt hat-hat góllal.

A két csapat 22. egymás elleni tétmérkőzésén a veszprémiek öt vereség és négy döntetlen mellett 13. alkalommal győztek.39–30

A Veszprém a legjobb nyolc között a francia Nantes ellen lép pályára.

A NEGYEDDÖNTŐBEN
Nantes (francia)–Telekom Veszprém
THW Kiel (német)–PSG Handball (francia)
Aalborg Handbold (dán)–Flensburg (német)
Meskov Breszt (fehérorosz)–Barca (spanyol)
Az első mérkőzéseket május 12-én és 13-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.
23–30 55–60
Az első mérkőzésen az elöl álló csapat játszik otthon, a visszavágót fordított pályaválasztással rendezik meg.

PERCRŐL PERCE

Köszönjük a figyelmet, hamarosan jövünk az összefoglalóval!

60. perc: Vége, kilenccel nyert a Veszprém! 39–30!

59. perc Egy rontott passz Kalarastól.

58. perc: Lukács remek gólpassza Strleknek a szélre! 39–30!

57. perc: Lukács labdaeladása után Gyibirov lövi a 30. vendéggólt.

56. perc: Gyibirov pörget mellé

55. perc: Újabb jó veszprémi blokk, a támadás végén Lukács Péter vét technikai hibát.

54. perc: Maqueda egy labdalopás utáni rontott lövés után lő egy két kapufás gólt, 38–29. Közben Corrales megsérült.

53. perc: Gadza gólja után Ligetvári lő zúgó kapufát.36–29.

52. perc: Maqueda labdaszerzés után egész pályás gólt dob, majd Corrales néz be egy pattintott lövést, 36–27.

51. perc: Szevaljevics lövése bepattan a blokkról, Strlek válaszol a szélről. 35–26.

50. perc: MAHÉ!!! Talpról, gurít (!) 10 méterről a jobb alsóba! 34–25!

49. perc: A Vardarnak semmi nem jön össze: Kalaras pattint ziccerből a lécre.

48. perc: Siskajrov gólja után Noraes vált gólra egy ziccert egy labdaszerzés után. 33–25.

47. perc: Gyibirov eredményes újfent, aztán Maqueda kap két percet. 31–25.

45. perc: Mahé majd Vekics gólja erősíti a találkozó edzőmeccs jellegét, 31–24.

44. perc: Szevaljevics talpról, hatalmas gól, 30–23.

43. perc: Két rossz hazai támadás, közte egy Gyibirov-gól, 30–22.

42. perc: Megint Vekicsre jön ki a figura, most fölé zúdítja.

41. perc: Vekics szépít, 30–21.

40. perc: Időkérés a vendégeknél.

39. perc: Megvan a közte tíz Borozan blokkja után Strlek eredméynes, 30–20.

38. perc: Siskajrov gyors gólja után Joticsot blokkolják. 29–20.

37. perc: Beindult a rohanás, Jotics találata után 15 másodperccel Tönnesen is betalál, 27–19.

36. perc: Sztoilov góljára Strlektől jön a gyors válasz, 26–18.

35. perc: Cupic jó passza után Georgievski szépít a szélről, amire Nilsson felel beállóból, 25–17.

34. perc: Tönnesen most gólpasszal jelentkezik, Borozannak adja, majd Corrales védése után Siskajrov góljával nyolc közte, 24–16.

33. perc: Tönnesen lőtte át a sáncot, először van hét közte, de Sztoilov gyorsan szépít, 22–16.

32. perc: Corrales védéssel mutatkozik be, Jotics lövését hárította.

31. perc: Kapuscsere a hazaiaknál, Corrales véd a veszprémieknél a második félidőben, amelynek első góljá Tönnesen lövi, 21–15.

30. perc: Gyibirov újabb hibája után hattal megy a Veszprém Tönnesen első góljának köszönhetően, de Walczak beállóból felel, 20–15 a félidőben.

28. perc: Sztoilov és Cupic válaszol Manaszkov góljára, amire Nenadics villámgyorsan vele, 19–14.

26. perc: Gyibirov "üt" egy gólt a balészélről felkanyarodva, majd Moraes beállóból eredményes 17–13.

25. perc: Ligetvári remek szereléssel akadályozza meg a szkopjei ziccert Nenadics labdaeladása után.

22. perc: Nenadics góljára a feltartózhatatlan Cupic válaszol, 16–12.

20. perc: Nenadics, Siskajrov és Moraes góljaival ismét meglép a Veszprém, a vendégek részéről csak Cupic válaszol hetesből, 15–11.

18. perc: Cupic már-már visszajönne, de elkapkodják a szkopjeiek, és sokan vannak a pályán, újabb két perc, Vekics üli ki.

16. perc: Cupic kap két percet.

15. perc: Nenadics töri meg a veszprémi gólcsendet hetesből, 11–9.

14. perc: Georgievski és Walczak gólja közé beékelődik Jahija rossz lövése, 10–9.

13. perc: Nilsson kap újabb jó bejátszást, megvan a tizedik veszprémi gól. 10–7.

12. perc: Erőteljes edzőmeccs jellege van a találkozónak eddig, Cupic szépít, 9–7.

10. perc: Kellett mondani?! Borozan, Siskajrov, majd Jahija góljaival meglépnek a hazaiak hárommal. Miközben készül a veszprémi sorcsere...9–6.

6. perc: Gadza után Nilsson eredményes, majd Georgievski egyenlít. Egyik csapat sem tud egyelőre meglépni. 6–6.

5. perc: Újabb kérdezz-felelek Cupic egyenlítésére Manaszkov felel, 5–4.

4. perc: Potyognak a gólok, Siskajrov találatára Sztoilov válaszol.

3. perc: Cupara első védése utána Jahija második góljával 3–2.

2. perc: Dissinger góljára Borozan válaszol, 2–2.

1. perc: A vendégek kezdték a mérkőzést. Jó hazai védekezés után labdaszerzés és gyors indítás, a végén Jahija szerzi az első gólt. Sztoilov aztán egyenlít. 1–1.

A csapatok már a pályán, a vendégek fehérben, a veszprémiek pirosban lesznek ma.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés!