Férfi kézi BL: kellemetlen pofonba szaladt bele a PSG

2020.09.30. 22:35
A PSG még pont nélkül áll a BL-ben (Fotó: AFP)
Története egyik legnagyobb győzelmét aratta a fehérorosz Meskov Breszt, amely hazai pályán 32–31-re legyőzte a sorozat egyik favoritjának számító francia PSG-t a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában.

A Breszt öt góllal ment a szünetben, köszönhetően többek között annak, hogy 76 százalékos hatékonysággal támadott. Egy 7–2-es sorozattal egyenlített a PSG a második félidőben, de a fehérorosz csapat nem ijedt meg ellenfele felzárkózásától.

A PSG kapus nélkül rohamozott a hajrában, és zavaróval védekezett hátul, de így sem bírt a Breszttel, amely végül egy találattal nyert. A PSG sztárjai, Mikkel Hansen, Nikola Karabatic vagy éppen Nedim Remili minden bizonnyal szívesen elfelejtenék ezt a hatvan percet.

A párizsi csapat első meccse elmaradt a csoportkörben a Szeged ellen, utána pedig előbb a Flensburgtól, míg most a Breszttől kapott ki: korábban még sohasem indította két vereséggel a főtáblát.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
Meskov Breszt (fehérorosz)–PSG (francia) 32–31 (19–14)
Flensburg (német)–Porto (portugál) 36–29 (15–15)

B-CSOPORT
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Telekom Veszprém 34–37 (18–17) – további részletek itt!
PPD Zagreb (horvát)–Aalborg 26–27 (15–12)