Bombameglepetés, 3 gólos Veszprém-vereség a csoportutolsótól

2017.11.26. 16:41
Dán bilincs – az Aalborg megfogta a Veszprémet (Fotó: Popál Balázs)
Óriási meglepetésre a férfi kézilabda BL csoportkörének 9. fordulójában 29–26-ra kikapott a Veszprém Dániában, a B-csoport utolsó helyén álló Aalborg vendégeként. A találkozó elején még vezetett a magyar csapat, ám a hazaiak folyamatos hét a hat elleni játékával Ljubomir Vranjes alakulata nem tudott mit kezdeni.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 9. FORDULÓ
B-CSOPORT
AALBORG HANDBOLD (dán)–TELEKOM VESZPRÉM 29–26 (14–13)
Aalborg, 4500
néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
AALBORG: S. PEDERSEN – J. Pedersen, M. LARSEN 5, HALD JENSEN 5, Antonsen 1, HOLST JENSEN 6, Juul-Lassen 3. Csere: Jotic 3, Saugstrup 2, Hesselund 1, Smarason 3. Edző: Aron Kristjánsson
VESZPRÉM: Alilovic – MARGUC 5 (1), Tönnesen 1, LÉKAI 6, A. Nilsson 2, ILICS 5 (2), Manaszkov 1. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Nagy L. 3, Blagotinsek 3, Terzic, Győri, Dzsamali. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 11. p.: 5–3. 17. p.: 6–7. 24. p.: 11–9. 29. p.: 14–11. 37. p.: 16–16. 45. p.: 22–21. 56. p.: 25–24. 59. p.: 27–26
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 5/3
Aron Kristjansson:
– Elégedettek vagyunk, nagyon erős csapatot győztünk le. Győzelmünk két kulcsa a hét hat elleni támadójátékunk volt, aminek köszönhetően remek helyzeteket tudtunk kialakítani, valamint az, hogy nagy szívvel játszottunk. Védelmünk jól tette a dolgát, kapusunk is kiválóan védett. Ez mind-mind kellett a sikerhez.
Ljubomir Vranjes:
– Nagyon jól támadott ellenfelünk hét a hat ellen az egész mérkőzésen. Az első félidőben alig volt védése kapusainknak, ami jelentősen megnehezítette a helyzetünket. Támadásban elmaradtak a lerohanásaink, ami megint csak nagyon hiányzott. Tudtuk, mit játszik ellenfelünk, mégis minden bejött neki. Csalódott voltam az első játékrész után, ezt el is mondtam az öltözőben. A második félidőben megtettünk mindent, hogy fordítsunk, de ez nem egyszerű. Az Aalborg hét kipattanót szedett össze, és az ezzel járó helyzeteit belőtte. Rá kell jönnünk, mit csinálhatunk jobban. Azt el tudom fogadni, ha valakinek rossz napja van, de attól még hatvan percig nagy szívvel kell küzdenie. Az első játékrészben hiányzott a szívünk a pályáról, ezt pedig nem tudom elfogadni.

November 4-én hazai pályán még hatgólos győzelmet aratott a Veszprém a mostani házigazda ellen, így talán sokan könnyebb mérkőzésre számítottak. Az Aalborg azonban keményen küzdve néhány perc után egyértelművé tette, nem lehet félvállról venni – az aktív támadójáték mellett Sören Pedersen kapus remekül védett.

Hiába vezetett ugyanis a magyar csapat a találkozó elején, a dánok lendületbe jöttek, és szinte végig vezettek – Nagy Lászlóék 8–9-nél voltak a meccsen utoljára előnyben.

Az első 30 perc elteltével már a dánok vonulhattak egygólos előnnyel szünetre – a rendszerint plusz egy mezőnyjátékossal támadó hazaiak 14 gólt szereztek.

A fordulás után Ljubomir Vranjes csapata mindent megtett a fordítás érdekében, ám csak egalizálnia sikerült, a félelem nélkül, lendületesen játszó Aalborg ezt követően visszavette a vezetést.

A hajrában még egy utolsó szalmaszálba kapaszkodhatott volna a magyar csapat, de emberelőnyben és hátrányban is mindig érkezett válasz a hazaiaktól, így a Veszprém a PSG elleni két vereség után elszenvedte a harmadikat is.

Apró pozitívum, hogy a fiatal Győri Mátyás első alkalommal léphetett pályára a BL-ben – ennél vélhetően szebb bemutatkozást várt.

Az Aalborg a győzelemért járó két ponttal is a csoport utolsó helyén maradt.