Férfi kézi: a Veszprém gólzáporos meccsen kapott ki a Kieltől

V. Á.V. Á.
2021.08.28. 18:41
Manuel Strlek megszórta a Kielt (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
A Telekom Veszprém kézilabdacsapata hazai pályán 35–34-re kikapott a német bajnok THW Kieltől felkészülési mérkőzésen.

Az első félidőben nem a védekezés dominált, összesen 35 gólt szereztek a csapatok. A német bajnok Kiel egy időn túli hétméteressel nyerte meg 18–17-re ezt a játékrészt. A második felvonás 38. percében egyenlített a Veszprém (23–23), a 10. gólját szerző Manuel Strlek révén. A 43. percben már kétgólos előnyben voltak a bakonyiak, miután Ligetvári Patrik és Sipos Adrián is betalált (26–24). Az utolsó 10 percre 32–29-es veszprémi vezetéssel fordultak a felek.

A folytatásban sorozatban három gólt szerezve egyenlített a Kiel (32–32), köszönhetően Niklas Landinnak is, aki két hetest védett ebben az időszakban. Az elsőhöz hasonlóan ez a félidő szintén egy időn túli hétméteressel dőlt el. Niclas Ekberg lövését nem tudta hárítani a Rodrigo Corrales helyére érkező Vladimir Cupara, így 35–34-re győzött a Kiel.

A Veszprém augusztus 31-én, a Komló ellen játssza első mérkőzését az NB I 2021–2022-es idényében.

FÉRFI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
TELEKOM VESZPRÉM–THW KIEL (német) 34–35 (17–18)
Veszprém, 3500 néző. Vezette:
Bócz, Wiedemann (magyarok)
VESZPRÉM: CORRALES – Lékai 1, J. OMAR 5, SIPOS 1, LIGETVÁRI 4, B. Blagotinsek 2, STRLEK 10 (5). Csere: Cupara (kapus), Manaszkov 2, Maqueda, A. Nilsson 3, Nenadics 2, Mahé, Dörnyei, GASPER MARGUC 4, Lukács P., Z. Ilic. Edző: Momir Ilics
THW KIEL: N. LANDIN – M. Landin 4, REINKIND 8, SAGOSEN 5, Pekeler 3, Zarabec, Ekberg 5 (4). Csere: Saggau, Quenstedt (kapusok), Wiencek 1, Ciudad, Wäger, Dahmke 1, Horák, Bilyk 1, Ehrig, DUVNJAK 3, WEINHOLD 4. Edző: Filip Jícha
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–3. 15. p.: 10–10. 26. p.: 13–15. 29. p.: 16–17. 40 p.: 23–23. 47. p.: 30–27. 57. p.: 32–33
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 6/4