Kerékpár: Vas Kata Blanka 24. az Amstel Gold Race-en

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2022.04.10. 18:33
Vas Kata Blanka a 24. lett (Fotó: Getty Images)
Michal Kwiatkowski célfotóval diadalmaskodott az Amstel Gold Race egynapos országúti kerékpárosversenyen, a nőknél Vas Kata Blanka a 24. lett.

A férfiak 254 kilométeres viadala 33 emelkedőt tartalmazott, a hajrában kétfős élcsoport, a tavaly Európa-bajnoki bronzérmes francia Benoit Cosnefroy és a 2014-ben világbajnok lengyel bringás harcolt az elsőségért. A hátulról indító Kwiatkowski centiméterekkel a vonal előtt került riválisa elé, és bár elsőre Cosnefroy-t hozták ki győztesnek, a pódiumon a 31 esztendős lengyel kortyolhatott bele az óriási söröspohárba.

Érdekesség, hogy tavaly még ennél is szorosabb volt a befutó, azóta is vitatott eredménnyel, akkor célfotóval a belga Wout van Aert nyert a brit Tom Pidcock előtt.

A női mezőnyben a hegyikerékpárban olimpiai negyedik Vas 27 kilométerrel a cél előtt indított támadást a főmezőnyben, amelyet később vezetett is egy szökevénycsoportot üldözve. Végül félperces lemaradással a 24. helyen ért célba.