Kerékpár: Valter az ötödik helyen zárta az alpesi körversenyt

2022.04.22. 16:20
Valter Attila az ötödik helyen zárta az alpesi körversenyt (Fotó: Getty Images)
Alig két héttel a Giro d'Italia budapesti rajtja előtt a Grande Partenza magyar sztárja megmutatta: valóban lesz kiért szorítani az olasz körverseny három hazai szakaszán a helyi közönségnek. Az előzetes erőfelmérésül szolgáló alpesi körversenyen ugyanis három napon keresztül őrizte dobogós helyezését Valter Attila, aki tavaly a Giro három szakaszán át viselt rózsaszín trikójával magyarok ezreinek figyelmét hívta fel arra, bizony a kerékpársportokat is érdemes követni.

A mezőny a pénteki utolsó, 114.5 kilométeres etapon, Lienz városa körül végig zuhogó esőben versenyzett, Valter Attila tizedikként ért célba, ezzel összetettben végül visszacsúszott az ötödik helyre, ám ez is kiváló eredmény a háromhetes megméretésre hangoló 23 éves magyartól.

A győzelmet szökésből francia csapattársa, Thibaut Pinot szerezte meg, a spanyol de la Cruz tudott vele tartani. Közel tízperces hátránnyal mögötte csatáztak az összetett esélyesei, közülük a szintén francia Romain Bardet bírta a legjobban a végét, így ő diadalmaskodott – Valter Attila csapattársa, Michael Storer végül a második helyen fejezte be az alpesi körversenyt.

Az EOLO-Kometánál versenyző Fetter Erik a szakaszon 25 perc 56 másodperces hátránnyal a 85., míg összetettben az 55. helyen végzett, csapattársa, Dina Márton pedig Lienz körül 20 perc 13 másodperces lemaradással a 69., míg összesítésben a 66. lett.