Kerékpár: Geraint Thomas két számban indul a vb-n

MTI MTIMTI MTI
2019.09.19. 09:28
A 2018-as Tour de France-győztes Geraint Thomas az időfutamban és a mezőnyversenyben is rajthoz áll a vasárnap kezdődő nagy-britanniai országúti kerékpáros világbajnokságon.

A brit szövetség szerdán este jelentette be, hogy az Ineos walesi sportolója, aki idén második lett a Francia körversenyen, mindkét versenyszámban megméreti magát.

„Rengeteg tehetséges versenyzőnk van, így nehéz volt kijelölni a csapatot" – mondta Matt Brammeier szövetségi kapitány, akinek dolgát megnehezítette, hogy a maximális nyolc helyett a britek csak hat versenyzőt nevezhettek a vb-re, mert az ország kiesett a világranglista legjobb tíz helyezettje közül.

A Yorkshire-ben sorra kerülő világbajnokságon a szerdai időfutamon 54 kilométert kell teljesíteniük a versenyzőknek, míg a Leedsből rajtoló, 285 km-es mezőnyversenyt jövő vasárnap rendezik.