Kerékpár: Modolo nyerte a sprintet, Valter ismét javított

2021.09.16. 16:37
Valter Attila (Fotó: AFP, archív)
A luxemburgi országúti kerékpáros-körverseny 3. szakaszán Sascha Modolo nyerte a sprintbefutót; Valter Attila a főmezőnnyel együtt érkezett meg a célba, míg összetettben egy helyet előrébb lépve már a 17.

A szakasz előtt kiderült, hogy Caleb Ewan,az ausztrálok sprintere nem vág neki a mai 189 kilométeres távnak – ami nem meglepő, tekintettel arra, hogy az első két szakaszon egyaránt az utolsók között ért célba, s 55 perc hátrányt szedett össze.

Ott volt viszont Valter Attila az FDJ színeiben, s azt követően, hogy a második szakaszon nagyot tekert csapata érdekében, csütörtökön nyugis napot tudott maga mögött, a mezőnyben haladva teljesítette az etapot.

Amelynek elején egy ötfős társaság – benne Ben O'Connorral – meglépett, s úgy fél távnál már két és fél perc fölé hízott az előnyük, vagyis virtuálisan az ausztrálon feszült a sárga trikó. A virtuálisból viszont nem lett valóságos, mert a mezőny rákapcsolt, s elkezdte ledolgozni a hátrányát.

Sokáig úgy tűnt, hogy a szökés hazaérhet, mert 10 kilométerrel a vége előtt még 50 másodperc volt az előny, öttel a cél előtt pedig 25 – végül a sprintbefutóra készülő mezőny már a kordonok között, 500 méterrel a vége előtt kebelezte be őket.

A sprintben aztán az olasz Sascha Modolo bizonyult a leggyorsabbnak, aki három év után nyert ismét szakaszt. Valter Attila a főmezőnnyel együtt, a 35. helyen ért célba, összetettben egy helyet javítva a 17. pozícióba lépett előre.