Giro: Valter Attila tartja a tempót, továbbra is vezet összetettben!

2021.05.15. 17:12
Valter Attila továbbra is rózsaszínű trikóban, azaz vezeti az összetett versenyt az olasz kerékpáros-körversenyen, a Giro d'Italián! A Groupama-FDJ magyar kerékpárosa a főmezőnnyel beérkezve, a 29. helyen fejezte be a szombati, Foggia és Guardia Sanframondi közötti 170 km-es, besorolása szerint közepes hegyi szakaszt. Az etapot egy francia Giro-újonc, az utolsó emelkedőt a legjobban bíró Victor Lafay (Cofidis) nyerte meg. Dina Márton a 118. helyen ért célba.
Valter Attila a szombati szakaszon (Fotó: AFP)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Valter Attila a szombati szakaszon (Fotó: AFP) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Az első hetven kilométeren nem történt szökés, és a későbbiekben sem lépett meg olyan versenyző, aki veszélyes lehetett volna Valter Attila összetettbeli első helyére. Csapata ezúttal is remekül menedzselte a magyar bringást, aki az utolsó emelkedőn – immár segítő nélkül maradva – némi szerencsével és egy ösztönös kormánymozdulattal megúszott egy bukást, amikor közvetlenül mellette eldőlt két riválisa.

Valter a 29. helyen, a győztes Victor Lafaytól 4:48 perccel lemaradva tekert át a negyedik kategóriás emelkedőt követő célvonalon, megőrizve 11 másodperces előnyét az összetettben.

AZ A BIZONYOS BUKÁS VALTER ATTILA MELLETT

Természetesen akadtak érdekességei a szombati etapnak, ilyen volt például, hogy 122 kilométernél Caleb Ewan, a pénteki szakasz győztese kiszállt, feladta a versenyt. Csapata bejelentése szerint az ausztrál a térdfájdalmai miatt döntött így, bár tudni lehetett, hogy a Girót csak felkészülési állomásnak tekinti a Tour de France-ra, és valószínűleg nem lesz ott a milánói zárásakor. Most már tény: nem fejezi be a versenyt.

Ezzel még nem volt vége a nagy nevekre váró megpróbáltatásoknak: harminchat kilométerrel a cél előtt, a Bocca della Selváról ereszkedve Fernando Gavíria bukott, szemlátomást erősen fájlalta a kulcscsontját, de végül visszaült a nyeregbe, minden erejét összeszedve tovább tekert, és bejött kilencediknek.

Vasárnap Castel di Sangro és Campo Felice között 158 kilométeres, nehéz hegyi etap vár a mezőnyre: két második és egy harmadik kategóriás emelkedő után egy első kategóriás hegytetőn lesz a befutó.