Giro d'Italia: Valter Attila óriásit ment, felveheti a fehér trikót!

2021.05.11. 17:33
Valter Attila óriásit ment a negyedik szakaszon, szerdán felveheti a fehér trikót! (Fotó: AFP)<br />
Valter Attila óriási versenyzéssel a hatodik helyen zárta a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny negyedik szakaszát, így összetettben feljött az ötödik helyre, illetve élre állt a legjobb 25 éven alulinak járó – fehér trikóért zajló – különversenyben! A szakaszt az amerikai Joe Dombrowski nyerte meg, míg összetettben az olasz Alessandro De Marchi vette át a vezetést.

Piacenzából szakadó esőben indult el a mezőny a 2021-es olasz körverseny első nehezebb, több heggyel is megspékelt szakaszára: a keddi etapon két harmadik és egy második második kategóriás emelkedő, összesen nagyjából 3000 méter szintkülönbség várt a mezőnyre.

A nap eleji szökésbe mind a két magyar versenyző, Valter Attila és Dina Márton is bekerült. Utóbbi az utolsó hegyen szakadt le a csoportról, míg előbbi óriásit küzdve, az alaposan megtizedelt főmezőny előtt érkezett meg a célba.

A szakaszt az utolsó hegyen remekül teljesítő Joe Dombrowski nyerte meg, mögötteAlessandro De Marchi zárt, aki egy defekt után zárkózott vissza, és így összetettben átvette a vezetést honfitársától, Filippo Gannától.

Alessandro De Marchi rózsaszínben

Történelmi tett!
Az MTI beszámolója szerint magyar kerekes háromhetes viadalon még sosem viselhetett megkülönböztető trikót. Az eddigi legjobb magyar eredmény nem időfutamon – éppen a tavalyi Girón Valter révén – egy 9. hely volt Grand Tour-szakaszon.

Valter 44 másodperccel Dombrowski mögött, a hatodik helyen ért célba, ezzel összetettben feljött az ötödik helyre, a legjobb 25 éven aluliak versenyében pedig az élre állt, azaz szerdán felveheti a fehér trikót!

Az FDJ 22 éves magyarja a hétfői szakasz után összetettben 59, a fehér trikóért zajló versenyben 19 helyet lépett előre.

Az összetett esélyesek az utolsó hegyen egy kicsit megmozgatták egymást, ám Mikel Landa támadását többen, így például Egan Bernal is gond nélkül átvette.

Dinaa 44. helyen érkezett meg valamivel több mint négy perc hátránnyal, ezzel összetettben 88 helyet előrelépve a 88. helyen áll.

A 4. szakasz összefoglalója

GIRO D’ITALIA
4. SZAKASZ, PIACENZA–SESTOLA, 187 KM
1. Joe Dombrowski (amerikai, UAE-Team Emirates) 4:58:38 óra
2. Alessandro De Marchi (olasz, Israel Start-Up Nation) 13 másodperc hátrány
3. Filippo Fiorelli (olasz, Bardiani) 27 mp h.
4. Louis Vervaeke (belga, Alpecin-Fenix) 29 mp h.
5. Jan Tratnik (szlovén, Bahrain-Victorious) azonos idővel
6. Valter Attila (Groupama-FDJ) 44 mp h.

44. Dina Márton (EOLO-Kometa) 4:07 perc h.

AZ ÖSSZETETT ÉLCSOPORTJA
1. De Marchi 13:50:44 óra
2. Dombrowski 22 mp h.
3. Vervaeke 42 mp h.
4. Nelson Oliveira (portugál, Movistar Team) 48 mp h.
5. Valter 1 p h.

88. Dina 18:45 p h.

A 25 ÉVEN ALULIAK ÉLCSOPORTJA
1. Valter 13:51:44 óra
2. Alekszandr Vlaszov (orosz, Asztana) 24 mp h.
3. Remco Evenepoel (belga, Deceuninck - Quick Step) 28 mp h.
4. Egan Bernal (kolumbiai, INEOS Grenadiers) 39 mp h.
5. Pavel Szivakov (orosz, INEOS Grenadiers) 1:08 p h.

22. Dina 17:45 p h.

A 104. Giro d'Italián szerdán a Modena és Cattolica közötti 177 kilométer megtétele vár a mezőnyre, amely 3479.9 kilométert tesz meg, amíg május 30-án célba ér Milánóban.