Multisport Eb, kajak-kenu: Korisánszky és Takács is döntős C–1 200 méteren

K. B.K. B.
2022.08.20. 11:55
Takács Kincső döntős C–1 200 méteren (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Korisánszky Dávid és Takács Kincső is sikerrel vette a középfutamot C–1 200 méteren a müncheni multisport Európa-bajnokság kajak-kenu versenyében.

Újabb esős nap várt a magyar kajak-kenu válogatottra Münchenben, de a mieink szürke időjárásban is erős teljesítményekkel rukkoltak ki délelőtt.

Első magyarként Korisánszky Dávid állt rajthoz, a C–1 200 méter futama csak második kísérletre indulhatott el.

„Másodjára már nagyon óvatosan rajtoltam – súgta oda a médiának az MTK kajakosa. – Bár elsőre nem jelentették be, éreztem, hogy én indultam túl korán, miattam kellett megismételni. De nem tudtam, milyen hangulatban vannak a versenybírók, ha másodjára is elkapkodom, nem zárnak-e ki, annak ellenére, hogy elsőre nem figyelmeztettek.”

A visszafogott rajt sem állította meg Korisánszkyt, aki feledtette a pénteki, szívszorító közjátékkal megspékelt előfutamot – emlékezhetünk, akkor elsőre azt az eredményt közölték, harmadik lett, örült, hogy automatikusan A-döntőbe jutott, majd utólag kiderült, ukrán ellenfele 27 ezredmásodperccel gyorsabb volt nála. Ezúttal azonban nem bízta a véletlenre, és harmadikként a célba csapva, második kísérletre ugyan, de bejutott az A-döntőbe.

A délelőtti program másik magyar versenyzője a viszontagságos időszakot megélő Takács Kincső volt, ő magabiztos futamgyőzelemmel szintén A-döntős.

„Rengeteget jelent ez az eredmény, több egy döntőbe jutásnál – örvendezett a Graboplast Győri VSE versenyzője. – Nem találtam magamat ebben az évben, hálás vagyok, hogy egyáltalán lehetőséget kaptam, hogy itt »bénázhassak egyet«, és minden a helyére kerüljön a fejemben. Az igazi küzdelem nem is az ellenfeleimmel zajlott, hanem saját magammal.”

Hozzátette, elszántan, nagy harci kedvvel várja a döntőt, amelyben a most szerzett lendületére szeretne építeni. Egyébként sokat elárul a magyar csapat összetartásáról, hogy Takács mielőtt nyilatkozott volna, kérdezett, „türelmetlenül” érdeklődött: „Koris hányadik lett?”

A délutáni program magyar szempontból kifejezetten izgalmasnak ígérkezik, ugyanis 12 versenyszámban rendeznek döntőt, hazánk pedig mindegyikben érdekelve lesz.