Kajak-kenu pótkvalifikáció: Csizmadia Kolos és a kenupáros is a döntőben

2021.05.12. 16:48
Adolf Balázs és Fejes Dániel kenupárosa a döntőbe jutott (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A kajak egyesek 200 méteres versenyében érdekelt Csizmadia Kolos és az Adolf Balázs, Fejes Dániel 1000 méteres kenupáros egyből a döntőbe jutott előfutamából, míg a Béke Kornél, Varga Ádám 1000 méteres kajakpáros a középfutamból került a fináléba az európai kajak-kenusok olimpiai pótkvalifikációs viadalán, Szegeden.

Bodonyi András (C–1 1000 m) egy második hellyel már délelőtt kvalifikálta magát a csütörtöki kvótacsatákra, majd délután két magyar futamgyőzelemnek örülhetett a csapat. Csizmadia Kolos magabiztos előnnyel verte meg riválisait a sprint táv második előfutamában, ahol csak a győztes spórolhatta meg a középfutamot, míg az Adolf Balázs, Fejes Dániel duó utcahosszal nyerte meg versenyét. Utóbbi számban az első három hely ért finálét, ahogy K–2 1000 méteren is, itt a Béke Kornél, Varga Ádám kettős negyedik helyen ért célba előfutamában, így a középfutamból jutott a fináléba, ennek köszönhetően csütörtökön mind a négy hazai hajó harcba szállhat majd a tokiói kvótákért.

A magyar válogatott a megszerezhető 18-ból eddig 14 kvótát gyűjtött be a nyári, tokiói játékokra (5 férfi kajakost, 6 női kajakost és 3 női kenust), most még négy férfi számban – C–1 1000 és C–2 1000 méteren, valamint K–2 1000 és K–1 200 méteren – próbálkoznak a hazai versenyzők.

K–1 200 és C–2 1000 méteren az első két hely ér tokiói indulási jogot, míg K–2 1000, illetve C–1 1000 méteren csak a győztes örülhet.