Kajak-kenu ob: Medveczky Erika triplázott csütörtökön

MTI MTIMTI MTI
2018.08.30. 18:44
Medveczky Erika három aranyérmet szerzett csütörtökön a szolnoki kajak-kenu országos bajnokságon az 500 méteres döntőkben, illetve a 200 méteres mix fináléban.

A Budapesti Honvéd kajakosa a második versenynapon fél kilométeren párosban és négyesben, valamint 200-on az új számban, a vegyes versenyben is első lett. Utóbbiban klubtársa, a múlt heti portugáliai világbajnokságon hozzá hasonlóan aranyérmes Balaska Márk volt a párja.

Medveczky így már négy elsőségénél jár Szolnokon, miután a szerdai nyitónapon is szerzett egy bajnoki címet. Ugyancsak négyszeres győztes aktuális párostársa, a paksi Pupp Noémi, aki az eddigi mindkét versenynapon kétszer nyert.

A nőknél K–1 500 méteren Kárász Anna, C–1 500-on pedig Balla Virág diadalmaskodott, míg a kenu párosok versenye Takács Kincső és Nagy Bianka sikerét hozta.

A férfi kajakosoknál egyesben és párosban is szegedi győztest avattak Kuli István, illetve a Nádas Bence, Birkás Balázs duó személyében, és a kenu egyesek versenyét is szegedi sportoló nyerte, mégpedig a csütörtökön két aranyat begyűjtő Bodonyi András.

A pénteki zárónapon a 200-as és az 5000 méteres döntőket rendezik az ob-n.