Kajak-kenu: megvan az első magyar érem a szegedi vk-n

MTI MTIMTI MTI
2018.05.18. 14:26
Suba Róbert révén megszerezte első érmét, egy bronzot a magyar csapat a Szegeden zajló kajak-kenu világkupán: a paralimpiai második sportoló az első paradöntőben, K–1 200 méteren lett harmadik.

A Bajai Vízisport Egyesület 37 éves versenyzője az élboly tagja volt a fináléban, s szoros befutó után végzett harmadikként olasz és brazil riválisa mögött.

Az épek versenyében péntek délelőtt összesen 24 magyar egység szállt vízre az erős szembe- és oldalszélben, közülük öt egyből beverekedte magát a döntőbe, a többiek – délután, illetve szombaton – a középfutamból tehetik meg ugyanezt.

A kajakos Takács Tamara és a szegediként duplán hazai pályán versenyző, sérülésből visszatérő Kárász Anna egyformán megnyerte előfutamát 1000 méteren, s már készülhet a délutáni fináléra. Első pályáján ugyancsak nem talált legyőzőre a győriek kenus duója, Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső, ők 200 méter párosban szombaton küzdhetnek majd meg az éremért. Az Apagyi Levente, Hérics Dávid kajakpáros 200 méteren, valamint a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu kettes 500-on második lett előfutamában, s mivel ezekben a számokban az első három hely ért döntőt, már ők is tagjai a szombati, finálés mezőnynek.

Takácson, Kárászon és a női kenusokon kívül futamgyőzelemmel mutatkozott be Medveczky Erika, Bodonyi Dóra (mindkettő K–1 500 m), Kiss Tamás (C–1 1000 m) és Kopasz Bálint (K–1 1000 m) is, a mezőny nagysága miatt azonban rájuk még középfutam is vár a döntőbe vezető úton.

A péntek délutáni középfutamos program során tíz magyar hajóért szoríthat a Maty-ér közönsége, finálét pedig három számban – a női K–1 1000 méter mellett férfi C–2 és K–2 1000 méteren – rendeznek. Az utóbbi két szám közül a kenusoknál Korisánszky Dávid és Mike Róbert harmadik, míg Lelovics Dávid és Némedi Konrád hatodik hellyel kezdett, a kajakosoknál pedig Hufnágel Tibor és Ilyés Róbert, illetve Gacsal Ákos és Kugler Attila is második lett előfutamában.

A vasárnapig tartó szegedi versenyre 60 ország csaknem 700 sportolója nevezett, a magyar csapat 62 fős. A viadalra a belépés ingyenes.